POLECAMY

Te kosmetyki zrewolucjonizują twoją codzienną pielęgnację!

Sprawdź o co chodzi.
Te kosmetyki zrewolucjonizują twoją codzienną pielęgnację! fot. FREE
Weganizm to już nie tylko dieta, ale styl życia. Z pewnością wiecie, że weganie eliminują z codziennego życia wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Dzisiaj zajmiemy się tylko kosmetykami - weganizm wyklucza używanie zarówno kosmetyków testowanych na zwierzętach jak i tych, które mają w sobie tylko składniki pochodzenia zwierzęcego. A niestety, musicie zdawać sobie sprawę z tego, że zdecydowana większość popularnych kosmetyków sprzedawanych w sklepach zawiera właśnie takie składniki.

Wegańskie kosmetyki - co mają w swoim składzie?

Kosmetyki przeznaczone dla wegan zawierają przede wszystkim bardzo cenne substancje pochodzenia roślinnego np. oliwę z oliwek, rozmaite oleje roślinne i glicerynę (roślinną). Ich moc skupiona jest na wykorzystywaniu dobroczynnego działania wszelkich roślin.

Kosmetyki wegańskie cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród wegan. Produkty są bardzo wysokiej jakości, zawierają wyłącznie naturalne składniki pochodzenia roślinnego, do ich produkcji nie stosuje się sztucznych barwników, aromatów ani konserwantów. Co więcej, kosmetyki wegańskie wcale nie muszą kosztować fortuny, niedawno nawet znana wszystkim marka Alterra dostępna w drogeriach Rossmann, wprowadziła linię właśnie takich produktów.

Wegańskie kosmetyki - jak je rozpoznać?

Po pierwsze – certyfikaty. Niestety, nie zawsze rozwiązują one problem, ponieważ łatwo pomylić je z tymi ekologicznymi, a przecież nawet w takich produktach znajdziecie np. wosk pszczeli, mleko, jedwab, lanolinę, tłuszcz zwierzęcy. Gdy nie ma więc wyraźnego wegańskiego certyfikatu, ale wiemy, że firma nie testuje na zwierzętach, trzeba popatrzeć na skład i niestety wczytać się w niego. Najpopularniejsze wegańskie certyfikaty to: Leaping Bunny, Vegan Society, Cosmebio, ECOCERT, Soil Association.

Więcej o kosmetykach: 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 miesięcy temu
Przed zakupami warto rzucić okiem do naszej aplikacji na komórkę mojagazetka.com ♥ Mamy tam bazę promocji, która pozwoli wam znaleźć ulubione kosmetyki taniej :)