POLECAMY

Triki Weroniki: Jak domowym sposobem umyć lodówkę?

Do czyszczenia lodówki nie warto używać detergentów. Zobacz nasz sprawdzony sposób!

Jak domowym sposobem umyć lodówkę? Do czyszczenia tego sprzętu AGD nie warto wykorzystywać gotowych detergentów. Należy również pamiętać, że półki lodówki mają styczność z produktami spożywczymi, więc nie można stosować do ich mycia silnych substancji chemicznych. Niewskazane są również wszelkie środki zapachowe, ponieważ mogą mieć wpływ na smak i zapach żywności. Jak więc wyczyścić lodówkę? Polecamy banalnie prosty, tani i ekologiczny sposób!

Mycie lodówki rozpocznij od wyłączenia jej z prądu. Potem wyjmij wszystkie półki i szuflady, a drzwiczki pozostaw otwarte. Przed umyciem lodówka powinna rozmrozić się sama, ponieważ podważanie brył lodu np. za pomocą noża, grozi porysowaniem powłoki. Pamiętaj o tym, aby regularnie pozbywać się nadmiaru wody, wyciekającej z lodówki. Rozmrażanie lodówki przeprowadzamy mniej więcej raz do roku. Wyjątkiem jest sprzęt z kategorii No Frost, który w ogóle nie wymaga rozmrażania.

Woda z octem do sprzątania: 9 sposobów

Jak domowym sposobem umyć lodówkę? Gdy jest już rozmrożona, skorzystaj ze sposobu naszych babć. Ręcznik papierowy lub szmatkę nasącz octem (jeśli nie lubisz jego intensywnej woni, możesz go rozcieńczyć wodą). Umyj półki i wnętrze lodówki. Jeśli chcesz, możesz potem umyć je ponownie czystą wodą, a następnie wytrzeć do sucha. Sposób z octem jest nie tylko skuteczny, ale również całkowicie bezpieczny, niedrogi i ekologiczny!

Zobacz więcej domowych wideo

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)