POLECAMY

Wybrałyśmy 11 najmodniejszych obrączek ślubnych na 2018 rok

Zobacz, czym należy się kierować, wybierając obrączki ślubne?
Małgorzata Górecka / 10 miesięcy temu

Ślubna obrączka to pewnego rodzaju symbol małżeństwa. I chociaż niektórym wydaje się, że ta moda biżuteryjna nie zmienia się wcale, to prawda jest taka, że trendy obrączkowe ewoluują. Czym się kierować, wybierając obrączkę? Kiedy kupić ślubne obrączki? Z jakiej próby złota powinna być dobra obrączka ślubna? Poznaj nasze porady!

Sprawdź próby złota i zobacz, jak wybrać najlepsze obrączki

Jaką obrączkę ślubną wybrać

Moda modą, ale najważniejsze jest, by obrączka się wam podobała. Jeśli uwielbiacie klasyki, to nie ma co porywać się na bogate zdobienia, czy kamienie. Warto zastanowić się nad spersonalizowaniem swojej ślubnej biżuterii. Jak? Wystarczy prosty grawer w środku, np. z datą waszego ślubu lub imionami. 

Z jakiego kruszcu powinna być wykonana obrączka?

Ile karatów powinna mieć obrączka? I czy musi być ze złota? A jeśli ze złota, to jakiej próby? Zdania są podzielone, ale z reguły poleca się obrączki 14-karatowe, czyli z próbą 585 (zawierają ok. 58% złota). Nie poleca się za złota 18-karatowego (próba 750), gdyż jest zbyt elastyczne. Niektórzy twierdzą też, że złoto próby 333 (8-karatowe) nie jest najlepszym wyborem, ponieważ to najniższa z możliwych prób. 

Przyjęcie weselne w barwach jesieni? Zobacz, jakie dekoracje wybrać na wesele we wrześniu!

Kiedy kupić obrączki ślubne?

Z wyborem obrączek ślubnych nie powinno się zwlekać. Pamiętaj, że po wyborze konkretnego modelu, będziecie musieli poczekać ok. 30 dni na odbiór gotowych obrączek. To dlatego najlepiej jeśli zaczniecie szukać swojej ślubnej biżuterii na 3 miesiące przed ślubem. 

W naszej galerii znajdziesz najmodniejsze modele obrączek ślubnych. Sprawdź!

Polskie "co łaska", czyli ile naprawdę kosztuje ślub kościelny

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 miesięcy temu
mnie w obrączkach przede wszystkim podoba się minimalizm, przecież mają być z nami całe życie (przynajmniej mamy taką nadzieję), my długo szukaliśmy odpowiednich ale w końcu postawiliśmy na te z eloi.pl i bardzo się cieszę, że do nich trafiliśmy- obrączki świetnie się nosi, bardzo ładnie wyglądają, a to, że mają dożywotni serwis też przemawia na ich korzyść
/10 miesięcy temu
W sumie jedyne w rankingu, ale chyba najładniejsze te z savicki :)