Rękawiczki a obrączka

Rękawiczki a obrączka
Latem tego roku planuję swój ślub. Chciałabym bardzo założyć długie rękawiczki z krytymi palcami, a nie takie na jeden palec. W związku z tym powstał dylemat, czy podczas przysięgi mam ściągnąć rękawiczkę, czy obrączka może być nałożona na nią. Proszę o pomoc, bo nawet kobieta z salonu sukien ślubnych nie potrafiła mi odpowiedzieć na to pytanie.
/ 09.08.2018 12:48
Rękawiczki a obrączka

Panie, które decydują się na zakup pełnych rękawiczek ślubnych zazwyczaj zadają to pytanie. Otóż podczas ceremonii nakładania obrączek na palec musi niestety Pani zdjąć swoją efektowną ozdobę z dłoni. Nie ma znaczenia czy rękawiczka jest długa czy krótka. Tylko tzw. rękawiczki na jeden palec mogą pozostać na dłoni, gdyż nie zasłaniają palca serdecznego.

Proszę zatem wcześniej poćwiczyć ściąganie rękawiczki. Zdarza się bowiem, że zdenerwowane panny młode mają problem z oswobodzeniem się z rękawiczki. Stres, spocone dłonie niejednokrotnie powodują kłopot ze sprawnym pozbyciem się tej ozdoby z dłoni. Wystarczy jednak ściągnąć tylko rękawiczkę z prawej ręki. Proszę pamiętać także, aby jej ponownie już nie zakładać przed ołtarzem.

A może rękawiczki bez palców będą dobrą opcją?

Redakcja poleca

REKLAMA