Makijaż ślubny - trendy 2013

Na jaki makijaż ślubny zdecydować się w tym sezonie? Czy mocny kolor na powiekach to na pewno dobre rozwiązanie? A może wybrać pastele, prawie nie podkreślać oczu i postawić na ostry kolor ust? Jaki makijaż ślubny będzie najmodniejszy w sezonie 2013? Najmodniejsze i najbardziej praktyczne porady - tylko u nas!
/ 18.06.2013 10:53

W modzie w tym sezonie króluje kolor – zarówno delikatny, jak i ostrzejszy. W makijażu dominują pastele, zielenie, granaty oraz intensywny kolor ust. Oczywiście nie łączymy wszystkiego. Przy delikatnej urodzie najlepiej sprawdzają się odcienie pastelowe. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić z różem i brzoskwinią na oczach. Wszystko powinno być odpowiednio wyważone a jednocześnie na tyle widoczne, by przykuwało uwagę. Rzęsy koniecznie starannie wytuszowane i dokładnie rozczesane. Blask, świeżość, staranność wykonania to najistotniejsze zasady dobrego makijażu.

Zobacz też: Sukienki na wesele - 48 sukienek weselnych

Modny kolor powiek

Zielenie – niestety nie do każdego pasują. Najlepiej sprawdzają się przy niebieskich oczach. Jeśli jednak nakładamy zielone kolory przy oczach brązowych, piwnych bądź zielonych, kolor przy linii rzęs powinien być o wiele ciemniejszy, najlepiej ,,niezielony”.

Makijaż ślubny - trendy 2013

Podobnie granat – nie każdy dobrze w nim wygląda. Najlepiej prezentuje się zarówno przy oczach niebieskich, jak i zielonych. Przy piwnych i brązowych zaznaczamy mocniej linię rzęs, najlepiej czernią, aby podkreślić głębię koloru granatowego.

Zobacz też: Krótka sukienka ślubna - porady

Makijaż ślubny - trendy 2013

Modny kolor ust

Usta w tym sezonie kochają intensywne kolory. Króluje czerwień, róż, pomarańcz i fiolet. W makijażu dziennym kierujemy się nadal starą zasadą – usta na pierwszy plan, a oczy bardzo delikatnie, z mocno wytuszowanymi rzęsami. W zależności od kształtu malujemy usta z poświatą blasku lub zupełnie matowo, co jest w tym roku bardziej faworyzowane. Wieczorem można sobie pozwolić na więcej szaleństwa i mocniejsze podkreślenie oczu, koniecznie z wyczuciem.

Makijaż ślubny - trendy 2013

Zobacz też: Kolor miętowy dla panny młodej

Smoky i klimat lat 60. i 70.

Nadal popularny jest smoky – makijaż od lat przyjmowany z zachwytem. Na co dzień wersja delikatna (choć prawdziwe smoky takiej wersji nie posiada), mocniejsza wieczorem. Taki makijaż najbardziej polecam do sesji zdjęciowych. Rewelacyjnie się sprawdza. „Na żywo” prawdziwe czarne smoky nie ma już takiego uroku.

Makijaż ślubny - trendy 2013

Zobacz też: Duże naszyjniki hitem mody ślubnej 2013

W tym sezonie wzorujemy się na latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Możemy swobodnie mieszać te dwa trendy. Jednym słowem – słodko i cukierkowo, ale z pazurem. Nie bójmy się zaszaleć!

Makijaż ślubny - trendy 2013

Ekspert portalu abcslubu.pl - Magdalena Moniczewska / www.magdamoniczewska.blogspot.com

Fotografie: Katarzyna Widmańska

Źródło: abcslubu.pl