Krótka sukienka ślubna - porady

Marzy ci się krótka sukienka ślubna? Nie ma problemu, ale powinnaś pamiętać o kilku zasadach stylizacji ślubnej. Jeśli chcesz założyć krótką sukienkę ślubną musisz rozważyć wszystkie za i przeciw.Tak, żebyś nie tylko ty czuła się tego dnia dobrze, ale i twój ukochany oraz zebrani goście nie czuli się skrępowani.
/ 08.04.2013 17:04

Są panny młode, które nie wyobrażają sobie długiej, ciężkiej ślubnej kreacji. Są też takie, które z jakichś przyczyn zrezygnowały ze ślubowania przed ołtarzem i na swój wielki dzień wybrały ceremonię w Urzędzie Stanu Cywilnego. Na koniec są i takie, które cenią wygodę i oryginalność. Co je połączy? Krótka suknia ślubna.

Krótka suknia ślubna postrzegana jest często jako niestosowna. Pokutuje tu tradycja i bezkompromisowe podążanie za przyjętymi normami. Jeśli zdecydowałaś się na suknię krótką i chcesz uniknąć potępiających spojrzeń, pamiętaj o dwóch zasadach: suknia nie powinna być krótsza niż do połowy uda oraz pod żadnym pozorem nie może być wyzywająca. Mając na uwadze te reguły dopniesz swego, uszanujesz powagę sakramentu lub urzędu i z całej sytuacji wyjdziesz obronną ręką.

Zobacz też: Kolorowe czy białe? - buty ślubne 2012

Kolekcja sukienek ślubnych Dagnez /fot. Materiały prasowe abcslubu.pl

Zobacz też: Bolerka ślubne z kolekcji Rosa Clara 2012

Kilka słów o zaletach krótkiej sukienki ślubnej

Już ostatecznie zdecydowałaś, że ślubować będziesz w krótkiej sukni ślubnej? Gratulujemy dobrego wyboru! Teraz możesz utwierdzić się w słuszności podjętej decyzji. Krótka suknia ślubna jest wygodna. Nie ryzykujesz, że ktoś ci ją podepcze, ktoś się zaplącze, a twoje ruchy będą skrępowane. Będziesz wyglądać dziewczęco, radośnie i nonszalancko. I na pewno nikt nie zarzuci ci, że twój wybór był mało oryginalny.

Poza tym pięknie możesz wyeksponować nogi i zaszaleć z butami – tak, w twoim przypadku buty mają szczególne znaczenie, bo będzie je idealnie widać. Z natury po prostu nie lubisz pompatycznych, pełnych przepychu strojów, a to co mają w swojej ofercie salony mody ślubnej niekoniecznie pasowało do twojego charakteru? Brawo! Poszłaś pod prąd i będziesz wyglądać pięknie.

Kolekcja sukienek ślubnych Dagnez /fot. Materiały prasowe abcslubu.pl

Zobacz też: Kolekcja butów ślubnych Menbur 2012

Kolekcja sukienek ślubnych Dagnez /fot. Materiały prasowe abcslubu.pl

Krótka sukienka ślubna nie dla każdej

Myślisz o krótkiej sukience ślubnej, ale nie podjęłaś jeszcze ostatecznej decyzji? Spójrz na siebie krytycznym okiem. Musisz być świadoma swoich zalet i wad, bo krótka suknia trudniej wybacza błędy. Twoje nogi są długie i zgrabne? Idealnie, krótka sukienka to strzał w dziesiątkę. Jeśli jednak wolałabyś wyeksponować dekolt lub plecy zrezygnuj z długości mini. Co za dużo to niezdrowo!

Zobacz też: Nietypowe welony ślubne Rosa Clara 2012

Specjalista portalu abcslubu.pl: Ula Wilgierz, Dagnez

Źródło: abcslubu.pl