POLECAMY

Jakie obrączki ślubne są najmodniejsze?

Obrączka jest symbolem małżeństwa, dowodem miłości i wierności. Podczas przysięgi małżonkowie wymieniają się obrączkami i przysięgają wzajemną miłość i wierność aż do śmierci.
Jakie obrączki ślubne są najmodniejsze?

Jest z Wami przez cały czas, czy to w domu czy w pracy przypomina o zawartym związku i przysiędze małżeńskiej. Dlatego warto wybrać taki model, który będziemy z chęcią nosić na palcu do końca życia.

Przy wyborze należy sugerować się nie tylko wyglądem ale również jej funkcjonalnością. Powinna być ona trwała gdyż będzie nam służyć w życiu codziennym. Dlatego warto dobrze się zastanowić nad modelem przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

W dzisiejszych czasach rynek oferuje bardzo duży wybór obrączek ślubnych. Od klasycznych po zwariowane i awangardowe. Jeżeli Pan i Panna Młoda mają różne gusta ich obrączki mogą być zupełnie inne, dopasowane do ich stylu. Wcale nie jest powiedziane, że muszą być jednakowe. Możemy je kupić w sklepie jubilerskim lub u złotnika. Pierwszy wariant daje możliwość bardzo dużego wyboru obrączek natomiast złotnik pokaże najmodniejsze modele.

Zobacz także: Obrączki z grawerowaniem

Jakie obrączki wybierają współcześni przyszli małżonkowie?

  • Obrączki mieszane - obecnie największą popularnością cieszą się obrączki wielokolorowe. Mogą być one mieszanką różnych stali szlachetnych np. białego złota i żółtego złota, złota i tytanu itp. Najczęściej obrączkę Panny Młodej zdobią cyrkonie, ale wszystko, to rzecz gustu. Należy jednak pamiętać, że takie obrączki powiększa się przez rozciąganie co może spowodować ich uszkodzenie.
  • Obrączki z grawerem - bardzo często na wewnętrznej stronie obrączki grawerujemy datę ślubu i imię przyszłego małżonka.
  • Tradycyjna obrączka – nadal dużym zainteresowaniem cieszą się obrączki klasyczne wykonane z białego, złotego złota, bądź srebra. Są polerowane a ich kształt jest półokrągły bądź płaski.
  • Obrączki soczewkowe - mają niesłabnącą popularność, są delikatnie zaokrąglone na zewnątrz a uwypuklone wewnątrz. Charakteryzują się niezwykłą wygodą w codziennym użytkowaniu.
  • Obrączki ozdobione kamieniami – jubilerzy co i raz prześcigają się w nowych wzorach i modelach obrączek dla Pań, oferując ich duży wybór z kamieniami np. diamentami, szafirami, rubinami lub trochę tańszą wersję z cyrkoniami.
  • Obrączki z tytanu - taki rodzaj obrączek zamawiają najczęściej osoby, które nie lubią złota lub są na nie uczuleni. Tytan jest bardzo dobrze przyswajanym metalem dla alergików.
  • Platynowe obrączki - są przeznaczone raczej dla zamożnych przyszłych małżonków, platyna jest znacznie droższym surowcem niż złoto i jest symbolem luksusu.

W sezonie ślubnym na obrączki czeka się około cztery tygodnie. Dlatego ważne, abyście zdążyli zamówić je przed ślubem. Wybierzcie oczywiście takie na jakie będzie Was stać i które będą pasowały do Waszego stylu. 

Zobacz także: Obrączki z tytanu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
LUDZIE WYBIERAJĄ ZMYŚLNE OBRĄCZKI Z KAMYCZKAMI, ZDOBIENIAMI, KANCIASTE ALE ICH SIĘ NIE DA NOSIC CAŁE ŻYCIE NA PALCU BO ALBO SIE NISZCZA ALBO SA NIEWYGODNE ALBO JEDNO I DRUGIE