Terminy:
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że absolutnie nie ma możliwości zorganizowania ślubu kościelnego w Sobotę Wielkanocną. Jest to drugi dzień po Wielkim Piątku w kościele katolickim, kiedy nie wolno odprawić żadnej Mszy Św.
Jeśli wybieramy Wielkanoc, musimy wybrać między dwoma terminami: Niedzielą i Poniedziałkiem.
Dla Gości wygodniej będzie, jeśli ślub odbędzie się w Niedzielę, Poniedziałek Wielkanocny jest dniem wolnym, więc wszyscy mają szansę odespać całonocną zabawę. Natomiast nie wszyscy będą zadowoleni z tego, że nie spędzają Świąt w gronie najbliższych, tylko na weselu, stąd wiele Par decyduje się jednak na Poniedziałek.
Jeśli wybraliśmy Niedzielę, tuż po północy może nas czekać niespodzianka ze strony niektórych gości czyli tradycyjny Śmigus Dyngus. Jeśli wybraliśmy Poniedziałek, takie atrakcje możemy mieć od samego początku wesela.
Polecamy: Jak wybrać zaproszenia ślubne?
Menu:
Na pewno nie powinno zabraknąć jajek i to w różnych postaciach. Mile widziany będzie również tradycyjny żurek. Oczywiście dużo chrzanu do mięs, jaj, czy zupy.
Dekoracje
Kolorem wesela powinien być żółty, zielony czy pastelowy róż – wszystkie wiosenne kolory będą pięknie się prezentowały. Możemy wykorzystać tradycyjne bazie, bukszpan czy rzeżuchę. Z kwiatów pięknie będą się prezentowały tulipany czy żonkile. Dekoracje powinny być radosne, optymistyczne, słoneczne. Można wykorzystać małe żółte pluszowe kurczaki lub wielkanocne króliczki. Na pewno będzie oryginalnie, nie typowo ślubnie.
Zobacz też: 5 najlepszych zabaw z udziałem Pary Młodej
Wesele w Wielkanoc będzie na pewno niezapomniane. Co nie znaczy, że pomoże nam zapamiętać datę ślubu.Wielkanoc w tym roku wypada stosunkowo późno, jest więc duża szansa na piękną pogodę. Trzymamy kciuki za słońce na Waszym wielkanocnym ślubie.