Jak zorganizować i co to jest drink bar na weselu?

Drink bar na weselu to swego rodzaju alternatywa dla typowej biesiady przy polskiej wódce. Ten niekonwencjonalny sposób serwowania alkoholi nadaje tradycyjnej uroczystości nieco elegancji i wykwintnego charakteru. Jak zorganizować sobie drink bar na weselu? Czy to trudne?
/ 24.01.2011 13:30

Wszyscy już zdążyliśmy przywyknąć do faktu, iż na weselach wybór napojów wysokoprocentowych ogranicza się do wina stołowego i białej wódki. W ostatnich latach kultura picia alkoholu zaczęła się jednak zmieniać i goście coraz chętniej sięgają po kolorowe i lekkie drinki. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą firmy oferujące oprawę uroczystości od strony obsługi barmańskiej (np. www.weselnydrinkbar.pl). Zakres proponowanych usług jest bardzo szeroki, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnych cen.

Czytaj także:5 najbardziej żenujących zabaw weselnych

Goście będą miło zaskoczeni mogąc próbować nowych smaków oraz nietypowych połączeń. Bardziej odważni mogą również wejść za bar i wcielając się w rolę barmana, skorzystać z podstawowej nauki przygotowywania koktajli, pod okiem profesjonalistów. Drink bar możemy wykorzystać do zabawy także podczas oczepin – konkursy polegające na wykonywaniu drinków, wymyślaniu dla nich nazw czy zgadywaniu składników sprawią, że nasza impreza na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Jednocześnie, kolorowe drinki, mogą w niebanalny sposób podkreślić i urozmaicić wybraną przez nowożeńców konwencję ślubu. Robiąc wesele w barwach nadziei (zieleń) możemy zaproponować gościom napoje na bazie Blue Curacao, likieru miętowego czy Galliano. Istnieje możliwość wcześniejszego ustalenia zarówno kolorów, jak i dodatków czy preferowanych alkoholi.

Polecamy: Jak poradzić sobie z kacem - sprawdzone sposoby

W przypadku dzieci, osób starszych czy prowadzących pojazdy, doskonale sprawdzą się koktajle bezalkoholowe, nieodbiegające jednak wyglądem od drinków pozostałych biesiadników. Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci będą mogły przez chwilę poczuć się jak dorośli a osoby, które przyjechały samochodami, nie będą odczuwać tak dużej pokusy napicia się „czegoś mocniejszego”.

Idealnym dodatkiem do drink baru jest pokaz flair, którym można rozpocząć nieoficjalną część uroczystości. Latające butelki, szklanki i buchający ogień, w odpowiedniej oprawie muzycznej i świetlnej, wprawią naszych gości w szampański nastrój.