fot. Raz w życiu - Konsultanci ślubni

Targi ślubne

Targi ślubne odbywają się w każdym większym mieście, w niektórych kilka razy w ciągu roku. Czy organizując swój ślub warto się wybrać na targi i czego możemy się tam spodziewać?
/ 07.10.2016 15:46
fot. Raz w życiu - Konsultanci ślubni

Wiele par decyduje się poświęcić kilka godzin sobotniego lub niedzielnego popołudnia i wybrać się na targi ślubne. Warto pamiętać, że wstęp na targi jest najczęściej płatny, więc należy być na to przygotowanym. Ciężko jest również znaleźć miejsce do zaparkowania, gdyż odwiedzających jest bardzo dużo. Przychodząc rano łatwiej uniknąć kolejek. Już przed wejściem można napotkać zaparkowane samochody wynajmowane na śluby, od zabytkowych po te współczesne.

Przy wejściu często otrzymujemy informator targowy lub innego rodzaju gazetkę, w której niejednokrotnie można odnaleźć kupony rabatowe. Często też wręczane są torby reklamowe, bardzo przydatne do zbierania ulotek na poszczególnych odwiedzanych stoiskach. Warto po wejściu do hali skorzystać z szatni, aby swobodnie i bez pośpiechu skupić się na wyszukiwaniu potrzebnej oferty.

Jeśli jeszcze nie wiemy, czego szukamy, dobrze jest obejrzeć każde stoisko i wziąć ulotki. Można bez głębszej analizy wrzucić je do torby i dopiero w domu na spokojnie, jeszcze raz przejrzeć je.

Jeśli przyszliśmy po konkretne rzeczy, jak sukienkę, zaproszenia, czy zdjęcia – warto skupić się tylko na tych stoiskach. Choć może się okazać, że naszą uwagę przykuje stoisko z usługą, o której nie pomyśleliśmy, że byłaby potrzebna. Najlepiej więc przyjrzeć się wszystkim wystawcom.

Na targach można spotkać wszystkie firmy z branży ślubnej od konsultantów ślubnych przez biura podróży oferujące podróże poślubne. Czasami znajdują się również wystawcy, którzy nie wiążą się ściśle z branżą ślubną, jak prezenterzy różnych urządzeń kuchennych, czy przedstawiciele bankowi, oferujący kredyt na mieszkanie, czy na wesele.

Wizyta na targach to świetna okazja, aby porozmawiać z wystawcami. Każde stoisko charakteryzuje się czymś innym, czymś innym przyciąga przyszłe pary młode. Jest to jedyna taka okazja, aby w jednym miejscu przyjrzeć się wszystkim branżom ślubnym. Sale weselne czy cukiernie często organizują degustacje, można więc spróbować przysmaków danej firmy.

Wiele firm rozdaje ulotki z rabatami. Warto porównać oferty firm z tej samej branży i nie chodzi tylko o porównanie ceny, ale również jakości np. zdjęć i ich liczby objętej daną ceną.

Z pewnością wizyta na targach nie będzie stratą czasu. Wiele par właśnie podczas tragów wybiera firmy, które będą współtworzyć ich wesele. Na miejscu jest możliwość podpisania umowy i rezerwacji terminu.

Sezon targowy to okres od listopada do lutego.

Kinga Nowakowska
Raz w życiu – Konsultanci ślubni