5 najlepszych zabaw z udziałem Pary Młodej

Zabawy weselne z zasady są organizowane ku uciesze gości. A skoro główną rolę na weselu gra Para Młoda, jej udział w zabawach wydaje się oczywisty.
Zabawy weselne z zasady są organizowane ku uciesze gości. A skoro główną rolę na weselu gra Para Młoda, jej udział w zabawach wydaje się oczywisty. Przedstawiamy pięć najlepszych zabaw, w których uczestniczą Państwo Młodzi i zachęcamy do wykorzystania tych pomysłów na swoim weselu.
/ 16.02.2011 22:14
Zabawy weselne z zasady są organizowane ku uciesze gości. A skoro główną rolę na weselu gra Para Młoda, jej udział w zabawach wydaje się oczywisty.

1. Krasnoludek

Nie każdy zespół weselny zorganizuje tę zabawę „na życzenie”, ponieważ wymaga ona niejako specjalnego wyposażenia. Podstawą zabawy jest specjalna płachta materiału z przyszytym dziecięcym strojem oraz otworami na ręce i głowę. Za płachtą trzymaną przez członków zespołu ukrywa się Para Młoda, po drugiej stronie widoczna jest tylko głowa Pana Młodego, ręce Panny Młodej w roli rąk „krasnoludka” oraz ręce Pana Młodego w roli nóg. 

Zobacz także: Kolekcja ślubna Femini

Dopiero w takiej postaci ukazują się oni gościom, wodzirej natomiast zaczyna opowiadać historię o dzieciństwie i młodości Pana Młodego i o tym, jak po kolei uczył się różnych rzeczy i zdobywał nowe doświadczenia, a mianowicie: czesał się, golił, pierwszy raz pił alkohol oraz nauczył się tańczyć. Każdą z tych umiejętności prezentuje nasz „krasnoludek”. Kolejno więc dostaje do rąk grzebień, piankę do golenia (w tej roli np. bita śmietana) i maszynkę (oczywiście zabezpieczoną), butelkę wódki i kieliszek. Dowcip polega na tym, że sterująca rękami Panna Młoda zupełnie nic nie widzi, co skutkuje przezabawnymi konsekwencjami. Zabawę wieńczy prezentacja tańca „krasnoludka”, podczas którego idą w ruch obie pary rąk Państwa Młodych.

Polecamy: Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki?

2. Deklaracje

Prosta i przyjemna zabawa. Potrzebne będzie kilkanaście balonów, a w każdym z nich przygotowana wcześniej karteczka z deklaracją przyszłych obowiązków małżonków po ślubie. Im ciekawsze i zabawniejsze deklaracje, tym lepiej, np. „Będę codziennie masować Ci stopy”, „Będę zmywać naczynia”, „Będę spełniać Twoje erotyczne zachcianki” itd. Para Młoda na przemian przekłuwa szpilką kolejne balony i odczytuje na głos swoje deklaracja wobec drugiej połówki.

3. Test

Ta zabawa ma za zadanie sprawdzić zgodność „zeznań” Pary Młodej na temat ich znajomości. Państwo Młodzi siadają na środku sali na krzesłach, plecami do siebie. Każde z nich trzyma w dłoni jedną rzecz (np. but) należącą do małżonka i jedną własną. Można to także połączyć z oczepinami i zorganizować w momencie, gdy Panna Młoda zdobędzie krawat, a Pan Młody welon (wtedy rzucają nimi po zakończeniu zabawy). Wodzirej odczytuje po kolei pytania, np. „kto zainicjował pierwszy pocałunek?”, „kto jest lepszym kierowcą?”, „kto jest większym bałaganiarzem?”, „kto częściej wyciąga rękę na zgodę?”. Para Młoda odpowiada na pytanie podnosząc do góry trzymaną w ręku rzecz: swoją lub drugiej połówki. Oczywiście największe rozbawienie wśród gości wywołują sprzeczne odpowiedzi.

4. Poszukiwania

Kolejna zabawa mająca wykazać, jak dobrze zna się Para Młoda. Udział biorą nowożeńcy oraz po kilka osób obu płci. Na krzesłach zasiada kilka pań, wśród nich Panna Młoda, a Pan Młody z zawiązanymi oczami ma ją rozpoznać po wymienionej części ciała. Najczęściej rozpoznaje małżonkę po kolanie, ale może to być też nos, włosy, łydka albo... biust. Jeśli nie uda się przy pierwszej próbie, wybieramy inną część ciała i poszukiwania rozpoczynają się od nowa. Po odnalezieniu Panny Młodej następuje zamiana ról.

5. Taniec sponsorowany

W różnych regionach znany pod różnymi nazwami, w wielu jest nieodłączną częścią zabawy weselnej. Para Młoda ustawia się na środku sali, a przed sceną, na której gra zespół, ustawia się miseczkę (może ją też trzymać świadek). Zespół zaczyna grać, a goście chcąc zatańczyć z którymś z Państwa Młodych muszą najpierw uiścić opłatę. Wcześniej ustala się i informuje, na co Para Młoda zbiera pieniążki – zwykle na wózek dla dziecka albo na podróż poślubną.

Zabawa uda się tylko wtedy, gdy goście będą ją znali wcześniej i przyjdą na wesele przygotowani na taką „atrakcję”.

Redakcja poleca

REKLAMA