Jakim pracownikiem jest Wodnik?

Jakim pracownikiem jest Wodnik?

Znawcy wiedzy astrologicznej zgodnie twierdzą, że Wodnik sprawdza się najlepiej w zawodach wolnych.
/ 06.09.2010 14:54
Jakim pracownikiem jest Wodnik?

Lubi pracować sam dla siebie

Czuje się wyśmienicie zarządzając jednoosobowym przedsiębiorstwem. Zdany na samego siebie, rozporządza zasobami ludzkimi, podejmuje wiążące i procentujące decyzje. Tylko wtedy może bez skrępowania realizować swoje nawet najbardziej szalone pomysły, bez oglądania się na innych. Wówczas pretensję, że nie wyszło może mieć wyłącznie do siebie. I zazwyczaj ma.

Te umiejętności znikają - jak za sprawą czarodziejskiej różdżki - gdy Wodnik swoje talenty ma szanse zaprezentować na szerszym forum. Oczywiście, nie można powiedzieć, że staje się wówczas niekompetentnym ignorantem. Ale...

Zobacz także: Jakie są tak naprawdę zodiakalne Wodniki?

Przyjaciel, ale i kozioł ofiarny

Wodnik w pracy chętnie zawiera przyjaźnie. Nie zawiera ich dlatego, że mogą mu pomóc w karierze. Za bardzo ufa ludziom i jest zbyt prostolinijny, aby uciekać się do takich metod awansu. Woli raczej zabłysnąć talentami (których mu nie brakuje) i stać się wzorem dla innych poprzez wytężoną pracę dla dobra innych. I dla siebie oczywiście także.

Aby zabłysnąć przed przełożonymi i przed współpracownikami Wodnik wyrzuca z siebie tysiące pomysłów. Z przykrością trzeba jednak przyznać, że większość z nich ląduje w koszu z powodu ich nieużyteczności.

Ten sympatyczny wówczas racjonalizator bywa obiektem docinków i żartów, ale trzeba przyznać, że pozbawionych raczej złośliwości. Raczej, bo zawsze znajdą się tacy, co to chcą do czegoś dojść, wskakując na plecy leżących.

Zobacz także: Jak kochają Wodniki?

Idealista

W życiu zawodowym nie kieruje się koniunkturalizmem. Wodnik często pracuje nie dla zysku, a dla samej pięknej idei. Oczywiście nie robi tego przez całe życie, ponieważ ceni swoje umiejętności, ale pieniądze nie są dla niego celem samym w sobie. Często robią coś tylko po to, aby mieć po prostu z tego satysfakcję.

Szef Wodnik

Jako szef Wodnik nie należy do srogich przełożonych. Owszem, wymaga od pracowników sumienności, ale wychodzi z założenia, że kluczem do sukcesu jest dobra atmosfera w pracy, a nie stosowanie metod pruskiego rygoru. Do spraw finansowych podchodzi z rezerwą. Z jednej strony zarządza finansami żelazną ręką, z drugiej (zdarza się to częściej) pieniądze przeciekają przez palce jak wiosenny śnieg.

Źródło: Printex

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/08.02.2014 23:09
Jestem wodnikiem i popieram ten opis, szczególnie w kwestii zawierania przyjaźni, oraz ideologicznego podejścia do pracy. Ale jak każdy wodnik mam pewną istotną cechę, moja otwartość i oddanie, jakkolwiek duże (a naprawdę można mi wejść na głowę) ma swoje granice. A przekroczenie granicy u wodnika, jest niestety bardzo szkodliwe dla tego który go przekracza. To nie jest tak, że wodniki są nazbyt tolerancyjne. Wodniki po prostu uważają za jak najbardziej oczywiste, że każdy ma swój rozum i wie jak go stosować. Stąd ta duża doza tolerancja;)
/19.12.2011 08:10
Nie mam przekonania co do wolnych zawodów, natomiast Wodnik to zdecydowanie zaangażowany pracownik, potrzebuje jednak częściej marchewki niż kija ;-)
/15.12.2011 17:09
Wiele cech pokrywa sie z rzeczywistoscia ale gdybym powiedzial ze wszysto to bylaby to gruba przesada. Ogolne wrazenia ok. Dla zabawy polecam. Mozna sie fajnie rozerwac...