Jakim pracownikiem jest Wodnik?

Jakim pracownikiem jest Wodnik?
Znawcy wiedzy astrologicznej zgodnie twierdzą, że Wodnik sprawdza się najlepiej w zawodach wolnych.
/ 06.09.2010 14:54
Jakim pracownikiem jest Wodnik?

Lubi pracować sam dla siebie

Czuje się wyśmienicie zarządzając jednoosobowym przedsiębiorstwem. Zdany na samego siebie, rozporządza zasobami ludzkimi, podejmuje wiążące i procentujące decyzje. Tylko wtedy może bez skrępowania realizować swoje nawet najbardziej szalone pomysły, bez oglądania się na innych. Wówczas pretensję, że nie wyszło może mieć wyłącznie do siebie. I zazwyczaj ma.

Te umiejętności znikają - jak za sprawą czarodziejskiej różdżki - gdy Wodnik swoje talenty ma szanse zaprezentować na szerszym forum. Oczywiście, nie można powiedzieć, że staje się wówczas niekompetentnym ignorantem. Ale...

Zobacz także: Jakie są tak naprawdę zodiakalne Wodniki?

Przyjaciel, ale i kozioł ofiarny

Wodnik w pracy chętnie zawiera przyjaźnie. Nie zawiera ich dlatego, że mogą mu pomóc w karierze. Za bardzo ufa ludziom i jest zbyt prostolinijny, aby uciekać się do takich metod awansu. Woli raczej zabłysnąć talentami (których mu nie brakuje) i stać się wzorem dla innych poprzez wytężoną pracę dla dobra innych. I dla siebie oczywiście także.

Aby zabłysnąć przed przełożonymi i przed współpracownikami Wodnik wyrzuca z siebie tysiące pomysłów. Z przykrością trzeba jednak przyznać, że większość z nich ląduje w koszu z powodu ich nieużyteczności.

Ten sympatyczny wówczas racjonalizator bywa obiektem docinków i żartów, ale trzeba przyznać, że pozbawionych raczej złośliwości. Raczej, bo zawsze znajdą się tacy, co to chcą do czegoś dojść, wskakując na plecy leżących.

Zobacz także: Jak kochają Wodniki?

Idealista

W życiu zawodowym nie kieruje się koniunkturalizmem. Wodnik często pracuje nie dla zysku, a dla samej pięknej idei. Oczywiście nie robi tego przez całe życie, ponieważ ceni swoje umiejętności, ale pieniądze nie są dla niego celem samym w sobie. Często robią coś tylko po to, aby mieć po prostu z tego satysfakcję.

Szef Wodnik

Jako szef Wodnik nie należy do srogich przełożonych. Owszem, wymaga od pracowników sumienności, ale wychodzi z założenia, że kluczem do sukcesu jest dobra atmosfera w pracy, a nie stosowanie metod pruskiego rygoru. Do spraw finansowych podchodzi z rezerwą. Z jednej strony zarządza finansami żelazną ręką, z drugiej (zdarza się to częściej) pieniądze przeciekają przez palce jak wiosenny śnieg.

Źródło: Printex