Jakie zioła są najlepsze dla Wodnika?

Jakie zioła są najlepsze dla Wodnika?

Zazwyczaj silny i krzepki, żyje szybko i intensywnie – nagle choruje bez widocznej przyczyny – i równie niespodziewanie wraca do zdrowia. Na dodatek w sposób, który zdumiewa lekarzy i terapeutów.
/ 30.09.2016 16:40
Jakie zioła są najlepsze dla Wodnika?

Z pozoru nie do zdarcia, ma niezwykle wrażliwy układ nerwowy i skłonności do chorób na tym tle. Pewnie dlatego, że z natury jest powściągliwy i trzyma nerwy na wodzy, a jego stres musi przecież gdzieś kiedyś w końcu znaleźć ujście... Gdy więc Wodnik ma przeciążone nerwy, pojawiają się u niego najróżniejsze bóle i zaburzenia, które trudno zlokalizować, a także problemy z koncentracją. Częściej również niż inne znaki zodiaku czuje się ogólnie rozbity i rozstrojony. Problemy sprawiają mu także dolne partie nóg – puchną mu kostki, przytrafiają się siniaki i skręcenia. Może też mieć żylaki.

Świetnie wpływa na niego świeże powietrze i takie sporty jak żeglarstwo czy latanie, np. na lotni lub szybowcach – szybko łagodzą napięcia i dostarczają pozytywnej energii.

Ziołami korzystnymi dla „wodnikowego” zdrowia są: kozłek lekarski, miodunka leśna, majeranek, wawrzyn, szałwia, nasturcja, lipa, lubczyk, czosnek, jemioła pospolita, prawoślaz i kwiat kasztanowca.

Mikroelementy, o które powinien zadbać w swojej diecie, to sód i fosfor. Na pewno znajdzie je w jęczmieniu, życie (warto np. częściej stosować mąkę razową), ryżu, prosie, rodzynkach czy niemal już dziś zapomnianych owocach morwy. Powinny również pić herbatkę z mieszanki szałwii, mięty, kwiatów lipy oraz kopru włoskiego.

Napary i okłady dla Wodnika

Należy wziąć łyżkę ziela majeranku, zalać szklanką wrzątku i parzyć pod przykryciem 15–20 minut. Napar ten popijać dwa razy dziennie przez kilka dni.

W przypadku żylaków na noc pomogą okłady. Jedną łyżeczkę kwiatów kasztanowca zalać szklanką wrzątku i odstawić na 15–20 minut. Połową szklanki tego naparu nasączyć płótno i owinąć chore miejsce, dodatkowo przykrywając je ceratką, aby trzymało ciepło. Zabezpieczyć bandażem, by nie zsunęło się w nocy. Pozostałe pół szklanki należy wypić.

Ból żył łagodzi także wcierana co drugi dzień w newralgiczne miejsca maść z prawoślazu (do nabycia w aptece lub sklepie zielarskim).