Jakim pracownikiem jest osoba spod znaku Bliźniąt?

Jakim pracownikiem jest osoba spod znaku Bliźniąt?

Osoby spod znaku Bliźniąt mają predyspozycje charakterologiczne do wykonywania wolnych zawodów.
/ 06.09.2010 14:54
Jakim pracownikiem jest osoba spod znaku Bliźniąt?

Doskonały zawód to...

Doskonale sprawdzają się jako dziennikarze, przedstawiciele handlowi; wszędzie tam, gdzie do ich obowiązków należy rozmawianie z ludźmi. Zaspokajają w ten sposób swoją potrzebę bycia w centrum uwagi, ale robią to z takim wdziękiem, że łatwo im się wybacza ich śmieszność i niekiedy trywialność w zachowaniu.

Zadania, które wymagają od Bliźniąt skupienia i skoncentrowania uwagi są dla nich za trudne, wręcz niemożliwe do wykonania. Nie usiedzą długo w jednym miejscu. Na pewno kiepscy by byli z nich byli księgowi - chociaż lubią pieniądze

Cechy charakteru sprawiają, że Bliźnięta nie czują się raczej dobrze w roli podporządkowanej – kogoś, kto wykonuje polecenia. Najlepiej sprawdzają się w roli tego, co sprawiedliwie dzieli i rządzi. A to potrafią. 

Zobacz także: Jakie są naprawdę zodiakalne Bliźnięta?

Pani Bliźniak - uczynna i ambitna

Pani Bliźniak w pracy, aby osiągnąć cel, z wrodzonym sobie wdziękiem posługuje się łokciami i zgrabnymi nóżkami. Wykorzystując swoje cielesne atuty, nie ma żadnych moralnych oporów. Robi to z premedytacją i wyrachowaniem.

Niejeden współpracownik, który liczył na szybki awans, srodze się rozczarował, bo miejsce przypadło właśnie jej. Pani spod znaku Bliźniąt bez mrugnięcia okiem potrafi zrzucić konkurenta z pędzącego ogiera kariery, ale trzeba jej przyznać, że urok jaki przy tym roztacza, sprawia, że szybko wszyscy zapominają w jaki sposób dopięła swego. Urocza istotka.

Z drugiej jednak strony potrafi być bezinteresowna i uczynna. Chętnie pomaga innym i w trudnych chwilach można na nią liczyć. Męcząca może się wydawać jej fenomenalna wprost zdolność do błyskawicznego podejmowania i zmieniania decyzji. Tysiące pomysłów na minutę. Nie każdy niestety jest sensowny.

Pan Bliźniak - retor

Pan Bliźniak z kolei najlepiej czuje się na stanowiskach, gdzie może zabłysnąć talentem krasomówczym. Jak wiadomo Bliźniaki uwielbiają mówić. Mogą robić to bez przerwy, a że mówią nie zawsze na temat, to już inna sprawa. Należy im wybaczyć i przestać wówczas słuchać.

Obdarzeni wysoką inteligencją, podobnie jak pani spod tego znaku, z uporem maniaka, dążą do wyznaczonego celu. Nie zawahają się przy tym użyć wszelkich możliwych środków, aby go osiągnąć. Wygryzieni przez pana Bliźniaka współpracownicy powinni mu wybaczyć. On już taki jest i raczej nic go nie zmieni. 

Zobacz także: Jak kochają Bliźnięta?

Surowy szef

Jako szef, Bliźniak należy do raczej sympatycznego gatunku przełożonych. Mimo wszystkich swoich wad trzeba mu przyznać, że stara się nie wywyższać i ceni w firmie układy partnerskie. Ocenia pracownika według jego przydatności dla firmy a nie koneksji i znajomości.
Niestety, gdy stwierdzi, że nie jesteś przydatny, natychmiast cię zwolni. Oczywiście decyzję podejmie w jednej chwili, kierując się swoim własnym „widzimisię”. Najpierw ci jednak powie, jak wspaniałym i niezastąpionym jesteś pracownikiem.

Jak już wspomniano Bliźniak niezwykle szybko podejmuje decyzję, ale jeszcze szybciej ją zmienia. Jego głowa puchnie wprost od pomysłów i być może właśnie przed chwilą wpadł na jeszcze lepsze rozwiązanie. I jeszcze jedno. Szefowie spod znaku Bliźniąt bywają roztargnieni i roztrzepani. Zdarza im się czegoś tam zapomnieć i mają niestety problemy z dotrzymywaniem terminów. Bywa to uciążliwe, ale da się z tym żyć – tak jak ze wszystkim co szalone w Bliźniaku.

Jakich pracowników lubi?

Uwaga! Wskazówka dla podwładnych pana i pani spod znaku Bliźniąt. Gdy chcesz, aby szef cię zauważył i docenił, nie wykonuj natychmiast ich poleceń. Odczekaj trochę, a możesz być pewny, że za chwilę szef przybiegnie do twego pokoju i zapozna cię z jeszcze wspanialszym rozwiązaniem. Po trzeciej wizycie zabierz się spokojnie do pracy. To wszystko dla twego dobra. Gdy będziesz wykonywał każde jego polecenie, możesz wpaść w nerwicę o charakterze maniakalno – depresyjnym. To nic, że szef jest zazwyczaj uprzejmy, ale pamiętaj, że pod tą maską składającą się z samych uśmiechów kryje się mały diabełek, na którego musisz uważać.

Źródło: Printex