Jakim pracownikiem jest Koziorożec?

Jakim pracownikiem jest Koziorożec?
Kariera i praca w życiu Koziorożca jest bardzo ważna, wręcz można stwierdzić, że jest najważniejsza. Często, niestety, sprawy zawodowe, którym Koziorożec całkowicie się poświęca, spychają na plan dalszy rodzinę i najbliższych.
/ 06.09.2010 14:54
Jakim pracownikiem jest Koziorożec?

Powolutku, ale do celu

Koziorożec otoczony przez swoją lodową, saturnową skorupę, mozolnie, krok po kroku wspina się najpierw na szczebelki, a później na szczeble kariery. Jemu się nie spieszy, zresztą nie lubi nic robić pochopnie i zanim cokolwiek zrobi, najpierw to przemyśli. Podobnie jak Panna, tyle, że z mniejszym zaangażowaniem.

Zobacz także: Jakie są naprawdę zodiakalne Koziorożce?

Pracownik - ideał

Koziorożec jest niemal idealnym pracownikiem. Perfekcjonizm ma we krwi, wręcz się z nim urodził. Prawdopodobnie zwracał uwagę lekarzom, że jego poród przebiegał niezgodnie z zasadami. Bardzo trudno komukolwiek się podporządkowuje. Nawet na niskich stanowiskach Koziorożec walczy o większy zakres swobody i decydowania o sobie. Może dlatego tak często zmienia pracę?

Niezwykle sumienny i cierpliwy, nienawidzi się spóźniać i nienawidzi, gdy ktoś się spóźnia. Dla niego czas jest rzeczą świętą.

Ambitny - ale czy nie za bardzo?

Dla osób urodzonych w tym znaku nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia. Wymagający wobec innych, dużo wymagają także od siebie – co niewątpliwie przełożeni poczytają za wielki plus. Za to podwładni Koziorożca, czy też znajomi z pracy często go nie lubią. Tym bardziej, że niekiedy potrafi być bardziej surowy niż powinien. Co z tego, że sprawiedliwy, skoro sprawia wrażenie osoby, która zjadła wszystkie rozumy?

Ostrożny aż do bólu

Koziorożec zanim podejmie jakąś decyzję – nawet niezbyt ważną - rozważy wszystkie za, a potem wszystkie przeciw. Jeszcze raz zastanowi się nad całokształtem sprawy i istnieje całkiem duże prawdopodobieństwo, że wreszcie coś postanowi. Ostrożność taka jest całkiem uzasadniona przy wykonywaniu pewnych zawodów, ale makler giełdowy z Koziorożca byłby kiepski.

Jeśli chodzi o sprawy finansowe także i tutaj osoby urodzone w tym znaku cechuje niezwykła ostrożność i konserwatyzm. Zanim wyda jakieś firmowe pieniądze pomyśli nie dwa, a dziesięć razy. Innymi słowy bliski krewniak Szkota. Jak nikt inny Koziorożce mają nosa do interesów przynoszących wymierne korzyści finansowe. Tylko oni wiedzą jak fascynujący może być widok rosnących cyferek. Wprost to uwielbiają.

Idealny zawód to...

Właśnie dlatego najodpowiedniejsze zawody dla osób urodzonych w znaku Koziorożca to księgowy, doradca finansowy, urzędnik, notariusz, rzeczoznawca.

Zobacz także: Jak kochają Koziorożce?

Wymagający szef

Koziorożec jako szef daję przykład swoją pracą innym. Od pracowników oczekuje zostawania po godzinach (on tak robi), wytężonej pracy dla dobra firmy i całkowitego poświęcenia. Dla szefa spod znaku Koziorożca coś takiego jak życie osobiste jego pracowników nie istnieje. Trzeba przyznać rację, że najlepszych nagradza adekwatnie do nakładu pracy.

Jak się z nim pracuje?

Mężczyzna spod znaku Koziorożca w pracy jest niezwykle miły dla swoich kolegów. Oczywiście dopóki mu nie nadepną na odcisk, albo przeszkodzą w awansie. Potrafi wtedy zamrozić otoczenie swoją bezwzględnością. Zazwyczaj gra o najwyższą stawkę. I wygrywa.

Kobieta spod tego znaku lubi pracować z mężczyznami. Nie boi się ich. Wprost przeciwnie. To oni obawiają się jej. I mają ku temu uzasadnione powody. Pani spod tego znaku nie uznaje ograniczeń w parciu do góry.

Koziorożec zanim zdecyduje się na założenie rodziny musi zrobić karierę, zdobyć nie byle jaką pozycję zawodową i stać się posiadaczem złotej karty kredytowej. To, dla ambitnego Koziorożca, są sprawy priorytetowe i dopiero po spełnieniu powyższych warunków może myśleć o założeniu rodziny. Może dlatego tak późno to się staje?

Źródło: Printex

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA