Jakim pracownikiem jest Byk?

Jakim pracownikiem jest Byk?
Mocno stojące na ziemi Byki wolą przysłowiowego wróbla w garści, niż gołębia na dachu. Nigdy nie podejmą się realizacji projektu, który ich zdaniem, ma małe szanse powodzenia.
/ 06.09.2010 14:54
Jakim pracownikiem jest Byk?

Byki wolą dojść do celu małymi kroczkami, niż stawiać wszystko na jedną kartę. Nie lubią ryzyka i boją się stracić to, co do tej pory osiągnęli. Dlatego też Byk nie odwiedza kasyna, a przyjemności płynące z hazardu uważa za mocno wątpliwe.

Byki przez całe życie, nie oszczędzając się, ciężko pracują. Wiedzą, że tylko wytrwałością i sumiennością osiągną wytyczony przez siebie cel. Do nich jak ulał pasuje właśnie określenie: wół roboczy. Dlatego też, wiele osób spod znaku Byka cierpi na chorobę cywilizacyjną zwaną pracoholizmem.

Ich najważniejszy cel w życiu to zapewnienie sobie i swojej rodzinie solidnych podstaw materialnej egzystencji. Mężczyźni spod znaku Byka będą jak szaleni pracowali po kilkanaście godzin dziennie i zrobią wszystko, aby jak najszybciej zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić potomka. O ile wcześniej nie dostaną zawału serca na pewno im się uda.

Dla pracodawców, osoby urodzone w tym znaku są więc wymarzonymi pracownikami. To nic, że często brakuje im polotu i inwencji. Liczy się to, że w działaniu są konsekwentni i bardzo praktyczni.

Bez obawy, że coś zepsują można powierzyć im najtrudniejsze zadanie i być przy tym pewnym, że Byk stanie na uszach i rogach, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Nie lubi prowizorycznego działania, markowania pracy, udawania, że się pracuje. Jeśli zadanie, które ma wykonać, ma być zrobione na jutro, Byk nie będzie się spieszył i zrobi to co ma zrobić nie na wczoraj, ani nie na pojutrze. Zrobi to dokładnie w wyznaczonym przez przełożonego terminie.

Zobacz także: Jak kochają Byki

Osoby urodzone w tym znaku posiadają predyspozycje, które pretendują ich do zajmowania najwyższych stanowisk umożliwiających im kierowanie ludźmi. Nie ma co ukrywać, że Byki lubią rządzić i zazwyczaj osiągają na tym polu duże sukcesy.

Szef spod znaku Byka w obejściu jest zazwyczaj miły i cierpliwy. Oczywiście, bez zbytniej przesady. Rozsądny w podejmowaniu decyzji, kieruje się racjonalnymi przesłankami, a nie emocjami. Zanim na coś się zdecyduje, rozważy wszystkie możliwości. Nawet te najbardziej nieprawdopodobne.

Szefowie spod tego znaku wielce cenią sobie solidnych pracowników. Od razu poznają się na obiboku i bez wahania takiej osobie mówią do widzenia. Od ich decyzji nie ma odwrotu. Nie warto przekonywać Byka o swojej niewinności i chęci poprawy. Racjonalista nie uwierzy w cuda.

Konsekwentnie dbają o pomnożenie stanu swego konta. Na pewno, za żadne skarby świata, nie dadzą się namówić na ryzykowną inwestycję, chociażby miała ona przynieść ich firmie kolosalne zyski. Byki wolą dmuchać na zimne, wiedząc, że na gorącym nie jeden się już sparzył. 

Zobacz także: Relacje pani Byk z innymi znakami zodiaku

Doskonale sprawdzają się w takich zawodach jak bankowiec, finansista, czy księgowy – gdzie liczy się dokładność, skrupulatność i konsekwencja w działaniu. Panie mogą wykazać się także na stanowiskach naukowych i jako pedagodzy.

źródło: Printex