Niezwykła moc kamieni

Niezwykła moc kamieni

Dwanaście kamieni i dwanaście miesięcy w roku. Zodiak i właściwości kamieni połączyli ze sobą już starożytni. Do dziś kamieniom przypisuje się zbawienną dla człowieka moc.
/ 11.09.2009 08:59
Niezwykła moc kamieni

Kamienie działają leczniczo na nasze ciało i umysł. Chronią przed nieszczęściami i uwalniają pozytywne cechy, pomagają pozbyć się lęków i wewnętrznych blokad. Przynoszą szczęście w interesach i miłości, w domu wprowadzają przyjazną atmosferę, nawet wspierają „zakuwających” przed sesją studentów czy uczniów przed sprawdzianem. Skoro przy okazji są piękne, to dlaczego mielibyśmy nie sprawdzić osobiście ich mocy? W najgorszym wypadku okażą się śliczną ozdobą. Wiadomo, że wszystko, co piękne, poprawia nam samopoczucie, więc chyba warto zaryzykować.

Jaki kamień wybrać

Czym kierować się jednak przy wyborze biżuterii? Kolorem, kształtem, wielkością, rodzajem kamienia, możliwości jest sporo. Niektórzy sądzą, że wybierać powinniśmy kamienie zgodnie z naszymi potrzebami, inni z kolei uważają, że wybierając kamienie powinniśmy kierować się intuicją. Astrolodzy sugerują dwa sposoby.

Zgodnie z pierwszym, przyporządkowano każdemu znakowi zodiaku kilka kamieni wspierających osoby urodzone pod tym znakiem. Zgodnie z tym sposobem wybór odpowiedniego kamienia jest spory a przez to trudniejszy, ale i ciekawszy.

Drugi sposób zakłada, że każdemu miesiącowi roku odpowiada tylko jeden kamień. To dobry sposób dla osób, które mają problem z podjęciem decyzji. Dobór odpowiednich kamieni szlachetnych i kryształów może pomóc odnaleźć i wyeksponować indywidualność w każdym z nas, zrozumieć sens życia i odnaleźć drogę do szczęścia oraz doskonałości.

Wybór kamienia jest jakby uzupełnieniem i dopełnieniem naszego życia, a także impulsem do szerokiego rozwoju duchowego. Delikatne wibracje minerałów potrafią obudzić w nas te cechy charakteru, które często są ukryte i jakby niezauważone przez nas samych. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i poznać działanie kamieni szlachetnych, aby móc dokonać świadomego wyboru najodpowiedniejszej biżuterii. Takiej, która nie tylko będzie wspaniałą ozdobą, lecz także wesprze nasze siły i umiejętności.

Kamienie i horoskopy

Czy wierzymy we wróżki i przepowiednie czy też serdecznie się z nich wyśmiewamy, to jednak mniej lub bardziej skrycie zaglądamy do horoskopów. Często po przeczytaniu ich tylko się uśmiechamy, przekonując samych siebie, że nie ma to nic wspólnego z nami. Gdy przepowiednia jest optymistyczna i zbieżna z naszym życiem łatwiej nam ją zaakceptować. Jeśli wróży niekorzystny okres, odrzucamy ją w kąt, ale zachowujemy czujność. Jak więc z tymi horoskopami naprawdę jest? Wierzymy w przepowiadanie przyszłości czy nie? Ponoć nasze życie zapisane jest w gwiazdach, ich wyjątkowy układ ma na nas wpływać i determinować nasze zachowania, predyspozycje i wybory. Czy zatem mamy jeszcze jakiś wpływ na nasze życie?

We wróżby i wróżbitów ludzie wierzyli od początków swojego istnienia. Czy to szamani, czy magowie, duchowi przewodnicy pod wszystkimi długościami i szerokościami geograficznymi zawsze wspomagali się mocą kamieni. Ludzie przez wieki wierzyli i nadal wierzą w niezwykłą moc minerałów.

Do popularności kamieni szlachetnych przyczyniali się również astrologowie. Twierdzili oni, że można zapewnić sobie przychylność losu, jeśli nosi się kamień odpowiadający znakowi zodiaku lub miesiącowi, w którym przyszło się na świat.

Cóż, wierzymy czy też nie, spróbować nie zaszkodzi, zwłaszcza, że biżuteria ozdobiona wspaniałymi kamieniami jest cudowną ozdobą. Jak ubranie, tak i biżuteria poprawia nastrój, dodaje pewności siebie i pomaga w wyrażeniu siebie. Oczywiście do różnych strojów pasują inne dodatki, lecz biżuterię nosimy na co dzień i od święta. Dlatego warto spróbować i na własnej skórze przekonać się, czy przypisane nam kamienie mają na nas zbawienny wpływ.