Jakie zioła są najlepsze dla Ryb?

Jakie zioła są najlepsze dla Ryb?

Żywioł wody obdarza osoby spod tego znaku olbrzymimi zdolnościami regeneracyjnymi, ale także funduje im dużą podatność na choroby. Ryby są niesamowicie przewrażliwione i zalęknione. Wszystkim bardzo się przejmują, a ciągły stres osłabia ich układ odpornościowy.
/ 30.09.2016 16:36
Jakie zioła są najlepsze dla Ryb?

Najczęściej ze wszystkich znaków mają wrażenie, że „marzną od środka" lub stale „je trzęsie". To sygnał, że coś jest nie tak z ich zdrowiem. Są wyjątkowo podatne na nerwice, alergie oraz inne choroby cywilizacyjne. Do newralgicznych punktów ich ciała należą stopy – często cierpią z powodu odcisków, otarć oraz wrastających paznokci. Ryby mają także wrażliwy układ trawienny, a z powodu licznych napięć psychicznych „zajadają się", tyją lub borykają się z problemami żołądkowymi. Mają silne skłonności do uzależnień – od nikotyny, alkoholu, leków, kofeiny i innych używek. Tak więc dla Ryb zrównoważona dieta i rozsądne nawyki to konieczność – i nie lada wysiłek. Jeśli uda im się zapanować nad brakiem opamiętania w jedzeniu, piciu i uregulować tryb życia oraz zmusić do systematycznych ćwiczeń i relaksu – czują się i wyglądają młodo do późnej starości.

Pacjentom Rybom wybujała fantazja podpowiada bolączki, których nie mają a brak systematyczności utrudnia ewentualne leczenie. Ich chwiejny nastrój sprawia, że raz mogą poczuć się jak przysłowiowe ryby w wodzie, by następnego dnia obudzić się w przekonaniu, że to już koniec. Niestety Ryby do prawidłowego funkcjonowania, dużo bardziej niż inne znaki, potrzebują psychicznego wsparcia, bliskich relacji z ludźmi i odpoczynku.

Kilka rad dla Ryb

Wiele Rybek ma skłonność do nadmiernego zatrzymywania wody w organizmie – dlatego powinny ograniczyć spożycie soli. Bardzo ważne natomiast jest żelazo, można je bez problemu znaleźć w wątróbkach, jajach (żółtkach), szpinaku, fasoli, kaszy, cebuli, jabłkach i suszonych śliwkach. Kawa zbytnio je pobudza i nie powinny z nią przesadzać, a już wybitnie nie służy im alkohol, od którego szybko się starzeją.

Zioła przyjazne dla tego znaku to m.in.: mięta, bukwica, tatarak, geranium, cynamon, anyż, koper włoski.

Napary ziołowe

100 g melisy, 30 g heliiotropu, 100 g bukwicy, po 20 g rezedy oraz lawendy. Wszystko dokładnie wymieszać i całą mieszankę zalać szklanką wrzątku. Napar popijać przez 2 tygodnie rano i wieczorem.

Napar z lipy: łyżeczkę kwiatów lipy zalać szklanką wrzątku i pić wieczorami.