kobieta fot. FREE/kolaż: redakcja

Panna (znak zodiaku) - charakterystyka, cechy charakteru, dopasowanie

Czy wiesz, że najwięcej zdobywców Nagrody Nobla urodziło się pod znakiem Panny? Poznaj cechy ludzi spod tego znaku!
/ 08.01.2019 13:05
kobieta fot. FREE/kolaż: redakcja

Charakterystyka zodiakalnej Panny

Ludzi urodzonych ze słońcem w znaku Panny cechuje rozsądek, poczucie obowiązku i nadmierna wręcz dokładność (często przechodząca w pedanterię).

Panna lubi systematyczność, czystość, punktualność, symetrię. Rzadko kiedy coś gubi (co nagminnie zdarza się np. roztargnionym Rybom), bo nawet obudzona w środku nocy potrafi powiedzieć, że zielony zeszyt leży w trzeciej szufladzie od góry... Niestety, trzeba też przyznać, że jej nadmierne przywiązywanie wagi do porządku i szczegółów może być uciążliwe dla otoczenia. Panna krytykuje bałaganiarzy albo chodzi za nimi krok w krok i wciąż po nich sprząta. Wypomina innym nawet trzyminutowe spóźnienie. Ale jeśli ktoś szuka przyjaciela, na którym może polegać w każdej sytuacji, Panna sprawdzi się znakomicie.

Panna w miłości

Pani Panna twardo stąpa po ziemi, co przekłada się również na wybór jej partnera życiowego. Lekkoduchy, które potrafią prawić piękne słówka, nieprzekładające się na czyny, nie mają u niej szans. Kobieta spod znaku Panny ceni u mężczyzn ambicję, odpowiedzialność, rzetelność, dobre maniery. Zwraca uwagę na wygląd. Szczególną uwagę przykłada do męskich dłoni – facetowi nie pomogą nawet najbardziej markowe ciuchy, jeśli będzie miał obgryzione lub (o, zgrozo!) brudne paznokcie. Mężczyzna, który chce ją zdobyć powinien nie tylko nienagannie się prezentować, ale też mieć dobre maniery i sprecyzowane życiowe plany. W zamian zyska wierną i oddaną partnerkę, która stworzy mu perfekcyjny dom.

Relacje Pani Panny z innymi znakami zodiaku. Z kim najlepiej się dogada?

Jeśli oczekujesz romantycznych zrywów, namiętnych wyznań i szalonych, spontanicznych wycieczek, pan Panna może nie spełnić tych oczekiwań. Ale jeżeli okres szaleństw masz już za sobą i szukasz wiernego, rozsądnego partnera, na którym możesz polegać w każdej sytuacji, to będzie to facet idealny. Postaraj się tylko nieco go ośmielić, bo podrywanie nie jest jego mocną stroną. Gdy już cię zdobędzie, nie spodziewaj się też miłości jak z harlequina. Możesz mieć za to pewność, że on zawsze naprawi ci samochód, nigdy nie spóźni się na umówione spotkanie, a gdy będziesz chora, zajmie się tobą jak najbardziej troskliwa pielęgniarka. Zadba także o domowe finanse i będzie tak nimi gospodarował, byście nigdy nie zalegali z opłatami, ale też mogli sobie pozwolić od czasu do czasu na luksusowe prezenty. On ceni jakość, więc na pewno nigdy nie podaruje ci czegoś tandetnego, co jest kolejną dobrą wiadomością. Pan Panna ma jeszcze jedną, niebagatelną zaletę – zwykle bardzo dba o higienę i jest porządnicki, więc mieszkając razem z nim na pewno nie potkniesz się o porzucone niedbale skarpety.

Dziecko spod znaku Panny

Pociecha spod znaku Panny zwykle wzbudza zazdrość wśród innych rodziców. Kiedy inne dzieci bałaganią, brudzą się i wrzeszczą, ona spokojnie układa klocki, utrzymuje porządek na biurku, a na widok małej plamki na sweterku wpada w panikę. O ile wiele dzieci trzeba pilnować, by nie spędzały całego czasu na zabawie, o tyle z małą Panną jest odwrotnie – rodzice powinni zachęcać ją, by oderwała się od obowiązków, książek, komputera i poszła pobiegać z rówieśnikami. Warto też uczyć ją dystansu do problemów – maluchy spod znaku Panny mają skłonność do zamartwiania się i najmniejsza porażka oznacza dla nich koniec świata. Zachęcajmy ją do więc do tego, by przestała być taka poważna i „dorosła”, a za to częściej pozwalała sobie na luz i uśmiech.

Sprawdź aktualny horoskop miesięczny dla Panny!

Rodzic spod znaku Panny

Od małego dba o to, aby jego potomek pilnował porządku, przestrzegał zasad higieny i miał dobre maniery. Może jednak uchodzić za nieco „drętwego” i uciążliwego. Raczej nie będzie zachwycony, gdy potomek zorganizuje w domu imprezę (bo zawczasu pomyśli o tym, jak długo będzie trzeba sprzątać, a może nawet zrobić remont?), ani gdy przyprowadzi do domu dziewczynę czy chłopaka z kolorowymi włosami i oświadczy, że oto zamierza występować w zespole grającym muzykę alternatywną. Rodzice spod znaku Panny mają jednak też swoje zalety. Zawsze chętnie zainwestują w dodatkowe zajęcia dzieci, nie będą też żałować pieniędzy na książki, kino czy inne rozrywki, które mogą rozwinąć ich potomka. Uchodzą za surowych, więc ich dzieci powinny pamiętać, że rodzice spod znaku Panny okazują uczucia w dyskretny sposób. Tata-Panna może ci naprawić rower, który nadawał się już praktycznie do wyrzucenia, a mama-Panna pieczołowicie pozszywa twoją ukochaną skórzaną kurtkę...

Z kim najlepiej się dogada?

Panny jako przedstawiciele żywiołu ziemi dobrze rozumieją się z Bykami i Koziorożcami. Dla tych znaków zodiaku najważniejsza jest ciężka praca, odpowiedzialność i solidność. W miarę nieźle Panny będą dogadywać się również z przedstawicielami żywiołu wody, czyli Rakami, Skorpionami i Rybami. Znajdą z nimi intelektualne porozumienie i będą potrafiły docenić oraz uszanować ich wrażliwość. Nie po drodze jest im natomiast ze znakami żywiołu powietrza, czyli Bliźniętami, Wagami i Wodnikami. Panny drażni ich spontaniczność, nieprzewidywalność i zbyt lekkie podejście do życia, choć czasem zazdroszczą im tego luzu i chętnie relaksują się w ich towarzystwie. Podobnie jest ze znakami żywiołu ognia, czyli Baranami, Lwami i Strzelcami. Panna nie wyobraża sobie przebywania z nimi na dłuższą metę, ale docenia ich energię i charyzmę.

Panna w pracy

Jedną z największych motywacji Panny stanowi potrzeba służenia innym i jest to dla niej najlepszy drogowskaz w życiu zawodowym. Panna dołoży wszelkich starań, by wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafi, bez względu na to, czy wykonuje zawód rozwojowy i dynamiczny, czy raczej skromny. Jeśli zajmuje kierownicze stanowisko, raczej trudno jej dogodzić. Jest perfekcjonistką i potrafi znaleźć nawet najmniejszy błąd. W korporacyjnej hierarchii najlepiej sprawdzi się w roli szarej eminencji, kogoś, kto stoi z boku i dba o to, by wszystko działało jak w zegarku.

Jakim pracownikiem jest Panna?

Zawody dla Panny

Panny są szczególnie dobre w metodycznym tworzeniu systemów zarządzania biurową dokumentacją lub bazą komputerową. Sprawdzą się też wszędzie tam, gdzie wymagana jest dokładność i precyzja, czyli np. w księgowości, bankowości, ubezpieczeniach, inżynierii. Ich pęd do nauki i chęć pomocy innym czyni z nich też doskonałych lekarzy czy naukowców. Warto wiedzieć, że najwięcej laureatów Nagrody Nobla urodziło się właśnie w tym znaku zodiaku.

Sławni ludzie spod znaku Panny

Rudolf Wagner, Juliusz Słowacki, Neil Armstrong, Stanisław Lem, Sophia Loren, Beyonce, Salma Hayek, Claudia Schiffer.

Zobacz także:Słynne Panny - zobacz galerię gwiazd spod tego znaku zodiaku!Horoskop partnerski na 2019!