feng shui

Zasady Feng shui

12 sposobów na zatrzymanie w domu pozytywnej energii
/ 09.09.2008 11:47
feng shui
Feng shui to skarbnica wiedzy o tym, jak przedmioty, którymi się otaczamy, wpływają na nasze życie. Poznaj rekomendowane przez Chińczyków sposoby na zapewnienie sobie dostatku!
Według Chińczyków, w otaczającym nas świecie rządzi energia zwana chi. Nieustannie oddziałuje ona na człowieka. Jeśli krąży we właściwy sposób, zapewnia nam pomyślność. Wszelkie zakłócenia mają niedobry wpływ na nasze zdrowie, finanse, karierę, relacje z innymi ludźmi. Na szczęście są sposoby, by skierować ją na właściwe tory.

Zawsze opuszczaj klapę
Łazienka to według zasad feng shui bardzo ważne pomieszczenie. Powinno się więc tam przestrzegać pewnych zasad i rytuałów. Na pewno trzeba koniecznie opuszczać klapę sedesu. Choć brzmi to zabawnie, Chińczycy wierzą, że jeśli pozostanie ona otwarta, zła energia może odebrać nam cały nasz dorobek albo zdolność robienia pieniędzy.

Zamykaj drzwi do łazienki
W przeciwnym razie dobra energia będzie z niej wypływać. Nie zastawiaj też łazienki zbyt wieloma przedmiotami, bo wówczas grozi ci deficyt energii i zaczną się twoje kłopoty finansowe. Wymień popękaną wannę, umywalkę czy kafle, bo wysysają energię.

Dokręcaj kurki
Nie zostawiaj niedokręconych, kapiących kurków. Szybko napraw przeciekający kran. Wraz z wodą – symbolem dobrobytu – wyciekają z domu pieniądze.

Zaprzyjaźnij się z rybą
Zawieś w mieszkaniu obrazek przedstawiający ryby. One przynoszą szczęście. Symbolizują dostatek.

Polub wodę
Jeśli masz ogródek, załóż w nim oczko wodne. W domu możesz postawić akwarium ze złotą rybką. Chińczycy mają szczególny stosunek do wody. Uważają, że ma ona potężny wpływ na pomyślność w życiu człowieka. Ważne, by woda była świeża.

Unikaj kantów
Pokochaj zaokrąglone meble i łuki. Proste, równe krawędzie odstraszają pieniądze, a łagodne linie przedmiotów przyciągają je. Niekorzystną energię ostrych kątów możesz powstrzymać, ustawiając w ich pobliżu rośliny. Pozbądź się także sprzętów, których nie lubisz.

Posprzątaj na biurku
Uporządkuj swoje małe biurko lub wymień je na większe, byś mogła swobodnie pracować. Bałagan w miejscu pracy zakłóca harmonijny przepływ energii i nie pozwala właściwie skupić się na tym, co robisz, a tym samym zarobić większej sumy pieniędzy.

Kup małą rzeźbę
Postaw na biurku srebrny lub mosiężny przedmiot. Błyszczące bibeloty aktywizują pozytywną energię i sprzyjają interesom.

Uporządkuj portfel
Chcesz przyciągnąć fortunę – dbaj o porządek w portmonetce. Pieniądze trzymaj w czerwonym portfelu. Ten kolor sprawi, że portfel nigdy nie będzie pusty. Uda ci się też rozważnie zarządzać gotówką.

Wybieraj czerwień
Postaraj się, aby w pokoju, w którym pracujesz, znalazł się jakiś czerwony akcent. Kolor ten jest uważany za wyjątkowo korzystny i przynoszący szczęście. Dlatego podarunki pieniężne w Chinach ofiarowywane są w czerwonych kopertach.

Powieś witraż
Najlepiej w oknie. Bo witraże mają magiczną moc. Są symbolem dobrobytu, szczęścia i bogactwa. Światło, które przez nie przenika, ożywia barwy i wytwarza specjalny nastrój.

Zasadź peonie
Jeśli nie masz ogrodu, postaw je w wazonie. Możesz też powiesić obraz przedstawiający te kwiaty. Wzmocnisz w ten sposób działanie dobrej energii. Podobnie działają lilie.

Małgorzata Świgoń
Tagi: feng shui