Wzgórek Jowisza – czytanie z dłoni

Wzgórek Jowisza – czytanie z dłoni

Wzgórki zazwyczaj są wypukłymi zgrubieniami znajdującymi się na dłoni. Odkrywają zainteresowania danej osoby, a zatem okazują się niezwykle użyteczne, gdy chcemy pomóc ludziom wybrać taką pracę zawodową, z której będą zadowoleni.
Wzgórek Jowisza – czytanie z dłoni

Wzgórek Jowisza jowialny (od rzymskiego boga Jowisza), dobrotliwość, hojność, niezależność, filozofia, zdolności przywódcze, ambicja, pewność siebie oraz sprawiedliwość.

Wzgórek Jowisza (A) znajduje się w podstawie palca wskazującego. Wysoki i szeroki, usytuowany bezpośrednio pod palcem, odsłania kogoś obdarzonego przymiotem inteligencji, wysokim poczuciem własnej wartości oraz zdolnościami przywódczymi. Dzięki temu dana osoba żywi pragnienie i ambicję osiągnięcia swoich celów oraz odniesienia sukcesów.

Dobrze rozwinięty wzgórek Jowisza najprawdopodobniej znajdziesz na rękach charyzmatycznych przywódców religijnych oraz ludzi obecnych w życiu publicznym. Gdy wzgórek ów okaże się wyraźny, takie też będą wszystkie pozostałe wzgórki znajdujące się na ręce. Nigdy nie widziałem przypadku, gdzie wzgórek Jowisza byłby solidny, a te inne słabe czy negatywne.

Zobacz także: Wzgórki na dłoni - co oznaczają?

Gdy to wzniesienie będzie niepełne czy nawet płaskie, osoba dozna niskiego poczucia własnej wartości oraz braku pewności siebie. Nie będzie ambitna i będzie czuła się zakłopotana w sytuacjach społecznych.

Jeśli wzgórek okaże się wysoki, ale w dotyku będzie przypominał gąbkę, człowiek ten odznaczy się próżnością oraz egoizmem. Osoba ta będzie się popisywać i zawsze będzie chciała znaleźć się w centrum uwagi. Osobnik ów najpewniej będzie pozwalać sobie na zbyt dużo wszystkiego, co występuje w kręgu jego zainteresowań. Najprawdopodobniej znajdzie się tu sfera jedzenia.

Najlepiej by było, żeby wzgórki leżące pod palcami znajdowały się bezpośrednio poniżej tego, z którym są powiązane. Często jednak ulegają one przemieszczeniu, a to zmienia interpretację. Jeśli wzgórek Jowisza przemieści się w stronę ręki, osobę taką przepełni egoizm.

Zobacz także: Linie dłoni - co oznaczają?

Jeśli przesunie się ku palcowi Saturna, człowiek ten będzie niepewny siebie, rozważny i zainteresowany uczeniem się. Od czasu do czasu wzgórek Jowisza przechyli się w kierunku kciuka. Oznacza to, że osoba będzie bardzo świadoma pochodzenia i dziedzictwa swojej rodziny, a to wpłynie na wszystko, czym się zajmuje.

Artykuł jest fragmentem książki Richarda Webstera "Czytanie z dłoni dla początkujących", wyd. Studio Astropsychologii.