Dobrze wykształcony, wysoki wzgórek pokazuje, że osoba wyróżnia się solidnym potencjałem w przestrzeni określonej przez dane wzniesienie. I odwrotnie, niezbyt dobrze rozwinięty, wklęsły wzgórek oznacza brak rokowań czy możliwości w poszczególnej strefie

Wzgórki na dłoni - co oznaczają?

Wypukłe zgrubienia na dłoni bardzo dużo o nas mówią, głównie o naszych zainteresowaniach, pracy, którą powinniśmy wykonywać i ilości energii, jaką możemy włożyć w osiągniecie celu.
Dobrze wykształcony, wysoki wzgórek pokazuje, że osoba wyróżnia się solidnym potencjałem w przestrzeni określonej przez dane wzniesienie. I odwrotnie, niezbyt dobrze rozwinięty, wklęsły wzgórek oznacza brak rokowań czy możliwości w poszczególnej strefie

Wzgórki odkrywają zainteresowania danej osoby, a zatem okazują się niezwykle użyteczne, gdy chcemy pomóc ludziom wybrać taką pracę zawodową, z której będą zadowoleni. Odsłaniają one również ilość energii, którą człowiek gotów jest włożyć w tę określoną sferę swojego życia. Nazywa się je wzgórkami, ponieważ zazwyczaj są one wypukłymi zgrubieniami znajdującymi się na dłoni. Może to jednak powodować komplikacje, gdyż nie muszą być koniecznie wypukłe.

Zobacz także: Co o naszej osobowości mówi kształt paznokci?

Dobrze wykształcony, wysoki wzgórek pokazuje, że osoba wyróżnia się solidnym potencjałem w przestrzeni określonej przez dane wzniesienie. I odwrotnie, niezbyt dobrze rozwinięty, wklęsły wzgórek oznacza brak rokowań czy możliwości w poszczególnej strefie. U większości ludzi wzgórki nie są ani wysokie, ani niskie. Zgodnie z tym płaskie powinno się uważać za normalne. Pomocne może okazać się potraktowanie wzgórków jako banków energii. Duży, wysoki, pełny wzgórek zawiera znacznie więcej mocy niż ten, który położony jest płasko na dłoni. Zatem duże wzgórki odsłaniają zainteresowania osoby oraz jej hobby. Oczywiście, my wszyscy najwięcej uwagi poświęcamy czynnościom, których wykonywanie nas cieszy. Zgodnie z tym, wykorzystujemy więcej energii oraz zapału w tych sferach niż w przypadku czynności, które jesteśmy zmuszeni wykonywać, a w których niekoniecznie znajdujemy upodobanie.

Jak uzyskać więcej atrybutów wybranego wzgórka?

Wysokość oraz jakość wzgórków ulegają zmianom, aby cię odzwierciedlić. (Ostatecznie ręka to mapa twojego umysłu). Czasami zmiany te pojawiają się niezwykle szybko. Można przekonać się o tym samemu poprzez wyczuwanie wzgórków na swoich rękach w rozmaitych okresach. Zbadaj je, gdy czujesz się pełen energii i ponownie, gdy jesteś zmęczony. Zauważysz wyraźną różnicę. Jeśli chcesz uzyskać więcej pozytywnych atrybutów określonego wzgórka, musisz go wyćwiczyć. Na przykład możesz zwiększyć rozmiar oraz jakość twojego wzgórka Wenus, częściej kochając się. (Na wzgórku Wenus występują także linie seksualnego zadowolenia. Znajdują się one po stronie dłoni pomiędzy nadgarstkiem oraz początkiem drugiego paliczka kciuka. Wskazują one na stopień przyjemności oraz satysfakcji, której osoba doświadcza w okresie aktywnego współżycia płciowego).

Zobacz także: Co dłonie mówią o mężczyźnie?

Gdzie są poszczególne wzgórki?

Najbardziej rzucającym się w oczy i z pewnością najłatwiejszym do znalezienia jest wzgórek Wenus, który stanowi przestrzeń dłoni w podstawie kciuka, otoczoną linią życia. Wzgórki występują również w podstawie każdego palca. Na przykład wzgórek Jowisza można znaleźć bezpośrednio poniżej palca Jowisza. Podobnie wzgórek Merkurego leży w podstawie palca o takiej samej nazwie. Poniżej wzgórka Merkurego, w połowie ręki, znajduje się wzgórek zewnętrznego Marsa, a pod nim leży wzgórek Księżyca. Wzgórek Neptuna znajduje się w podstawie dłoni, na środku, pomiędzy wzgórkiem Księżyca a wzgórkiem Wenus. Wreszcie wzgórek wewnętrznego Marsa położony jest pomiędzy wzgórkiem Jowisza a wzgórkiem Wenus.

Najlepiej byłoby, gdyby wzgórki były wysokie (wypukłe) oraz szerokie, ponieważ wysokie wzgórki pokazują gotowość danej osoby do ulokowania energii oraz zapału w sferę odnoszącą się do określonego wzgórka. Szerokie wzgórki wskazują na to, że człowiek ów włoży w tę sferę również wysiłek mentalny.

Trzeba praktyki, aby zlokalizować oraz ocenić wzgórki. Często łatwiej jest je zobaczyć, jeśli rękę trzyma się na poziomie oczu, a ty patrzysz w dół na dłoń. Sprawa się komplikuje, ponieważ nie każdy wzgórek będzie wypukły, a niektóre z nich mogą ulec przesunięciu. Na przykład wzgórek Merkurego jest usytuowany raczej pomiędzy palcem Merkurego a palcem Apolla niż bezpośrednio pod palcem, z którym jest powiązany.

Wzgórki twarde i miękkie

Patrząc na wzgórki, określ, który z nich najbardziej uwidacznia się na ręce. Naciśnij go i sprawdź, jak bardzo jest twardy. Wzgórek twardy pokazuje, że osoba nabyła wiedzę, z której teraz czyni użytek. Wzgórek miękki ujawnia to, iż ktoś posiada znajomość rzeczy, lecz nie wykorzystuje tego we właściwy sposób. Często niemożliwe okazuje się określenie dominującego wzgórka znajdującego się na ręce. Wszystkie one będą sprawiały wrażenie jednakowo rozwiniętych. To znak pewności siebie oraz potencjału. Ludzie o takich rękach są ambitnymi optymistami stawiającymi przed sobą cele, mierzącymi wysoko i zwykle osiągającymi to, co sobie zamierzyli. Wyjaśnia to, dlaczego ręce tego typu zwie się „rękami powodzenia”. I odwrotnie, napotkasz też ręce, gdzie wydawać się będzie, że nie ma na nich żadnych wzgórków. Oczywiście nie o to tu chodzi. Wszystkie wzgórki są obecne, ale po prostu nie rozwinęły się. Ludzie, którzy mają właśnie takie dłonie, nie są pewni siebie i mają poważne wątpliwości co do swoich zdolności. Nasze ręce jednakże to mapa naszego potencjału. Po jakimś czasie, zgranym wysiłkiem, można zmienić rękę tego typu. Jednak osoba, u której na ręce wydaje się nie być żadnych wniesień, będzie musiała pracować znacznie ciężej, aby osiągnąć swoje cele, w porównaniu z kimś innym, kto ma „rękę powodzenia”.

Artykuł jest fragmentem książki Richarda Webstera "Czytanie z dłoni dla początkujących", wyd. Studio Astropsychologii.