POLECAMY

W co wypada się ubrać na komunię?

Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka. Jeśli pragniemy przyjść na przyjęcie komunijne, aby dzielić radość wraz z dzieckiem powinniśmy się odpowiednio ubrać. Nie możemy przecież wyróżniać się z tłumu, ani przykuwać uwagi naszym ekstrawaganckim strojem. Sprawdź, co założyć, aby odpowiednio wyrazić szacunek do tego święta, a tym samym do dziecka.
W co wypada się ubrać na komunię?

Kolor

Oczywiście kolorystyka jest dowolna. Pamiętaj tylko, że będziesz najprawdopodobniej pozowała do zdjęcia – dlatego też nie ubieraj się w sposób, który zdominuje zdjęcie. Unikaj kolorów jaskrawych – to one najbardziej przykuwają uwagę, ale odejdź także od klasycznej czerni. Jeśli zakładasz czarną sukienkę rozjaśnij swój wygląd dodatkami – nie m potrzeby ubierania się całej na czarno – przecież nie idziesz na pogrzeb!

Wybór sukienki

Pamiętaj, że idąc na komunię będziesz brała udział w uroczystościach kościelnych. Dlatego musisz ubrać się stosownie na tę okoliczność. Kościół to nie rewia mody, a komunia to nie rozdanie nagród Grammy – dlatego musisz odpowiednio dobrać strój. Pamiętaj o stosownej długości sukienki oraz zakrytych ramionach – najlepiej założyć żakiet, który po wyjściu z kościoła będziesz mogła zdjąć.

Skromne ubranie ma jeszcze jeden ogromny plus – nie odbierzesz w nim swoją osobą uwagi poświęconej dla dziecka. Jeśli założysz jaskrawe mini lub ubierzesz się cała na czarno – zdominujesz przyjęcie. Oczy wszystkich skierowane będą na Ciebie. Będziesz najlepiej widoczną osobą na zdjęciach. Musisz tego uniknąć – nie chcesz przecież, aby rodzice dziecka i dziecko mieli do Ciebie żal?

Zobacz też : Jak odmłodzić się strojem

Elegancko

Pamiętaj, aby Twój ubiór był elegancki. Nie ma potrzeby stroić się lub ubierać się w suknie wieczorowe – tylko wyróżnisz się tym z tłumu. Jeśli pragniesz założyć spodnie – oczywiście masz taka możliwość. Uważaj tylko, aby Twój strój nie był zbyt luźny lub zbyt sportowy.

Zobacz, co zakłada partner

Jeśli na tę uroczystość wybierasz się z osobą towarzyszącą, to dobrze jest zwrócić uwagę na jej wygląd. Ważne, aby wybrana przez was kolorystyka nie gryzła się ze sobą ani, aby takie zestawienie nie rzucało się w oczy.

Zapytaj partnera, jaki kolor krawatu zamierza dobrać – możesz do niego dopasować np. swoje dodatki. Jeśli uznasz, że Twój partner ubiera się zbyt sportowo lub zbyt galowo możesz zwrócić mu uwagę.

Zobacz też : Jak nosić białą koszulę

Pogoda

Komunie odbywają się w maju – a miesiąc ten jest przeważnie ciepły. Jednak może zdarzyć się dzień chłodny, wietrzny lub deszczowy. Dlatego zawsze sprawdź prognozę pogody na dzień przed komunią. Dobierz swój strój odpowiednio do warunków klimatycznych – jeśli ma padać to zamiast sandałków na szpilce lepiej założyć pełne buty.

Dodatkowo pamiętaj, o miejscu, w którym odbyć się ma przyjęcie komunijne. Jeśli przewidziane jest na świeżym powietrzu lepiej zabrać parasolkę, szalik i cieplejszy żakiet, aby się nie przeziębić.

Zobacz też : Wiosenne trendy w kolorystyce - jakie kolory są najmodniejsze

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Teraz jesli naprawde brakuje Wam pomysłów zwiazanych z tym co na siebie włożyc,mozna spokojnie próbowac zapytac o porade na stronce dreft.pl Jednak tutaj zdanie stylistki moze byc decydujace ;)