Kartka na tłusty czwartek: jak życzyć bliskim wszystkiego słodkiego?

kartka na tłusty czwartek fot. Adobe Stock, elenarostunova
Dawanie sobie nawzajem kartki na tłusty czwartek nie jest szczególnie popularne, niemniej jednak niektórzy bardzo lubią praktykować tę tradycję. Taką kartkę możesz kupić, przygotować samodzielnie albo wysłać do bliskiej osoby czy współpracownika w formie grafiki. Do kartki dołącz życzenia lub wierszyk.
/ 07.01.2023 05:10
kartka na tłusty czwartek fot. Adobe Stock, elenarostunova

Jak przygotować kartkę na tłusty czwartek i co na niej napisać? Tak naprawdę ogranicza cię tylko wyobraźnia. Dawanie sobie kartek z okazji ostatniego dnia przed postem nie jest może popularne, ale potrafi sprawić mnóstwo radości. Takie kartki dostępne są w sklepach, jednak o wiele lepiej będziesz się bawić, jeśli przygotujesz ją samodzielnie, a w środku napiszesz zabawne życzenia i wierszyki na tłusty czwartek.

Spis treści:

  1. Jak zrobić kartki na tłusty czwartek
  2. E-kartka na tłusty czwartek

Jak zrobić kartki na tłusty czwartek?

Kartkę z okazji tłustego czwartku możesz wykonać samodzielnie. Będziesz potrzebować kolorowych kartek sztywnego papieru, nożyczek oraz dowolnych artykułów papierniczych i piśmienniczych - długopisów, flamastrów, wyklejanek, etc.

Na pierwszej stronie kartki możesz narysować pączki lub przygotować je przy pomocy kawałków papieru, bibuły lub w dowolny, kreatywny sposób. Możesz także ozdobić je brokatem czy tasiemkami. Dodaj dopisek o tłustym czwartku oraz ciekawe wzory i ornamenty.

W środku wpisz życzenia lub zabawny wierszyk, a następnie ozdób całość. Tak przygotowaną kartkę możesz podarować bliskim albo wykorzystać jako prezent dla nauczyciela w szkole czy opiekuna w przedszkolu.

Tradycyjne kartki na tłusty czwartek mogą mieć także potencjał biznesowy. Jeśli np. prowadzisz cukiernię i tego dnia intensywnie sprzedajesz pączki lub dostarczasz je do biur, możesz dołączyć do zamówienia kartkę z życzeniami wszystkiego słodkiego.

kartka na tłusty czwartek diy

fot. Kartka na tłusty czwartek/Adobe Stock, Sameer

E-kartka na tłusty czwartek

Możesz także wysłać kartkę w formie ciekawej grafiki. To będzie idealny dodatek do maila pracowniczego czy jako element newslettera. Wirtualną kartkę w łatwy sposób przygotujesz w darmowych programach graficznych, takich jak Canva. Znajdziesz tam gotowe wzory, grafiki i elementy, które w łatwy sposób połączysz w kreatywną kartkę.

W tym przypadku także możesz dodać życzenia lub wierszyk. Niektóre programy umożliwiają także dodanie dźwięku lub animacji do elektronicznej kartki, a także stworzenie całej historyjki. Do przygotowania kartki możesz wykorzystać także zdjęcia bliskich lub kolegów z pracy. W ten sposób stworzysz zabawny kolaż.

pomysły na kartki na tłusty czwartek

fot. Kartki na tłusty czwartek/Adobe Stock, Pixel-Shot

Czytaj także:
Przysłowia na tłusty czwartek
10 ciekawostek o tłustym czwartku
Ile kalorii mają pączki?

Redakcja poleca

REKLAMA