Kiedy jest dzień mężczyzny 2021 fot. Adobe Stock

Kiedy jest Dzień Mężczyzny 2021?

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet, niewiele później wypada Dzień Mężczyzny, nie mniej ważny niż święto pań. Kiedy jest Dzień Mężczyzny 2021?
/ 08.03.2021 15:06
Kiedy jest dzień mężczyzny 2021 fot. Adobe Stock

Dzień Mężczyzny nie jest tak znany, a przez to tak popularnie obchodzony jak Dzień Kobiet. To dlatego wiele osób nie wie kiedy jest Dzień Mężczyzny 2021, choć jego data w kalendarzu jest stała.

Dzień Mężczyzny 2021 jest 10 marca

Święto panów obchodzone jest 10 marca - dwa dni po Dniu Kobiet. Jeśli twój ukochany lub inny mężczyzna z twojego otoczenia pamiętał o twoim święcie, wkrótce będziesz miała okazję odwdzięczyć mu się tym samym.

Zobacz:
Tanie prezenty na Dzień Mężczyzny - 8 pomysłów do 50 zł

Tradycja Dnia Mężczyzny nie jest tak długa jak tradycja Dnia Kobiet (sięgająca 1910 roku).

Warto wiedzieć, że Międzynarodowy Dzień Mężczyzn na świecie obchodzony jest 19 listopada (święto zostało ustanowione w 1999 roku), jednak w Polsce Dzień Mężczyzny 2021 świętujemy 10 marca. Tego dnia wypada wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty.

Dzień Mężczyzny a Dzień Chłopaka

Dzień Mężczyzny to nie to samo co Dzień Chłopaka, który obchodzi się 30 września. Prawdopodobnie wiele osób na pytanie kiedy jest Dzień Mężczyzny 2021 odpowie, że we wrześniu. Dzień Chłopaka obchodzą w końcu nie tylko młodzi chłopcy, lecz także dorośli mężczyźni. 

Większość mężczyzn sądzi, że tylko jesienią ma swoje święto. Tymczasem Dzień Mężczyzny obchodzi się właśnie 10 marca.

Niektórzy proponują także inną datę na święto panów - 4 kwietnia. W okresie PRL-u to właśnie w tym dniu celebrowano męskie święto w szkołach i zakładach pracy. Panom wręczano drobne upominki, a w szkołach odbywały się pochody.

To też może cię zainteresować:
Mężczyźni spod tych znaków to prawdziwi romantycy
Do takiej liczby byłych facetów możesz się przyznać. Później zdaniem mężczyzn „zaczyna się rozwiązłość”
Polscy mężczyźni zdradzili IDEALNY rozmiar biustu. Mają inne zdanie niż reszta świata