Na palcach, przy pomocy kleju, a może na widelcu? Podpowiadamy, jak zrobić kokardę ze wstążki

jak zrobić kokardę fot. Adobe Stock, sonyachny
Pięknie zapakowany prezent zawsze cieszy oko i sprawia, że obdarowywana osoba jest jeszcze szczęśliwsza. Podobno najwięcej problemów podczas dekorowania paczek sprawia kokardka. Czasem jest niesymetryczna, ma wywinięte ogonki, a czasem w ogóle nie przypomina kokardki. Podpowiadamy, jak zrobić kokardę ze wstążki lub tasiemek.
/ 30.11.2022 06:13
jak zrobić kokardę fot. Adobe Stock, sonyachny

Związanie idealnie symetrycznej, pięknej kokardki może być bardzo frustrujące, szczególnie jeśli chcesz perfekcyjnie udekorować prezent dla bliskiej osoby. Kokarda ze wstążki jest także ciekawą, elegancką ozdobą w mieszkaniu czy na choince. Zobacz nasze pomysły na to, jak zrobić kokardę ze wstążki przy użyciu igły, kleju, a także palców oraz... widelca.

Spis treści:

  1. Jak zrobić kokardę idealną?
  2. Jak zrobić podwójną kokardę?
  3. Kokarda z tasiemki
  4. Kokarda z kilku wstążek
  5. Jak zrobić kokardę ze wstążki na widelcu?

Jak zrobić kokardę idealną?

Wbrew pozorom związanie idealnej kokardy wcale nie jest takie trudne. Jeśli nie chcesz dzielić wstążki na kilka elementów, które następnie łączy się ze sobą, możesz zawiązać ją w podobny sposób, w jaki sznurujesz buty. Nie korzystaj jednak z metody "na jedną pętelkę". Podczas wiązania butów dla większości jest to wygodniejsza forma, jednak w przypadku wiązania kokardy nie do końca się sprawdzi - ogonki kokardy mogą być wówczas wywinięte w różne strony.

Złap wstążkę bardzo blisko środka i uformuj palcami dwie identycznej wielkości pętelki. Następnie przełóż je przez siebie, tak jak w przypadku wiązania sznurówek i dociśnij, pilnując, aby boki były symetryczne.

jak zrobić kokardę ze wstążki na widelcu

fot. Jak zrobić kokardę ze wstążki/Adobe Stock, Di Studio

Jak zrobić podwójną kokardę?

Podwójna kokarda wygląda bardzo efektownie i pięknie prezentuje się na paczkach pod choinką, a także jako samodzielna ozdoba. Aby ją przygotować, wystarczy tylko wiedzieć, w jaki sposób owinąć wstążkę lub tasiemkę wokół palców:

fot. Jak zrobić podwójną kokardę/Pinterest

Pamiętaj, aby po przygotowaniu kokardy delikatnie rozciągnąć boki, aby całość wyglądała estetycznie.

Jak zrobić kokardę z tasiemki?

Piękną kokardkę możesz także przygotować z kilku tasiemek, jednak wtedy nie obejdzie się bez klejenia lub szycia. W ten sposób możesz stworzyć wielokolorową kokardę, która będzie świetnie wyglądać na prezentach.

fot. Jak zrobić kokardę z tasiemek/Pinterest

Tak przygotowaną kokardę możesz przykleić bezpośrednio na paczkę owiniętą papierem albo przyczepić ją do wstążki oplatającej prezent - w ten sposób stworzysz wrażenie, jakby kokarda była zawiązana, a nie sklejona.

Kokarda z kilku wstążek

W podobny sposób możesz także przygotować kokardę z wykorzystaniem kilku kawałków wstążki. Możesz wykorzystać jeden kolor lub postawić na kreatywny akcent i dodać wzorzysty materiał. W ten sposób możesz stworzyć zarówno pojedynczą, jak i podwójną kokardę i dowolnie zmodyfikować jej kształt.

fot. Jak zrobić kokardę z kilku wstążek/Pinterest

Możesz także połączyć ze sobą kilka kokard w różnych rozmiarach i kolorach, aby stworzyć dużą, ciekawą kompozycję.

Jak zrobić kokardę ze wstążki na widelcu?

Okazuje się, że widelec to świetne narzędzie pomocnicze w tworzeniu szybkich, zgrabnych kokard. Możesz je wykonać zarówno z tasiemek, jak i grubych wstążek. Wystarczy tylko wiedzieć, w jaki sposób przekładać kolejne partie materiału przez zęby widelca:

fot. Jak zrobić kokardę ze wstążki na widelec

Metoda wiązania kokardek na widelec sprawdza się szczególnie wtedy, kiedy chcesz ich zrobić bardzo dużo, a jednocześnie przygotować je szybko i sprawnie. Małymi i dużymi kokardkami możesz udekorować prezenty, świąteczne drzewko, a także całe mieszkanie.

Jeśli chcesz, możesz także niewielką kokardkę umieścić na obroży swojego pupila albo wykorzystać do stworzenia dla psa lub kota prezentu w formie zabawki.

jak zrobić kokardę ze wstążki

fot. Jak zrobić kokardę/Adobe Stock, sonyachny

Czytaj także:
Dekoracje świąteczne na kominek
Dekoracje na okno
Pomysły na prezenty świąteczne

Redakcja poleca

REKLAMA