POLECAMY

Jak wybierać prezenty na urodziny?

Zbliżają się urodziny bliskiej nam osoby, znajomego lub przyjaciela, a my jak zwykle nie mamy zielonego pojęcia, co kupić. Z pewnością każdy nie raz borykał się z takim problemem. Trudno się dziwić, gdyż kupno prezentu to sprawa bardzo indywidualna i uzależniona od preferencji konkretnej osoby – zarówno obdarowywanego, jak i osoby, która prezent wręcza. Jak więc wybrać odpowiedni prezent na urodziny?
Jak wybierać prezenty na urodziny?

To, jakie prezenty wręczymy solenizantom w dniu ich święta zależy od wielu czynników. Przede wszystkim należy brać pod uwagę wiek solenizanta oraz to, czy rocznica jest „okrągła”. Równie ważny jest nasz stopień pokrewieństwa lub zażyłość z solenizantem, oraz płeć osoby obdarowywanej.

W naszej tradycji zaproszenie na przyjecie urodzinowe zazwyczaj wiąże się z zabawą do późnych godzin nocnych przy bogato zastawionym stole. W organizację takiego przyjęcia, osoba obchodząca urodziny z pewnością włoży sporo pracy oraz pieniędzy. Uważa się, że im lepsze przyjęcie, tym prezenty, które otrzyma powinny być na wyższym poziomie.

Zobacz również: Jak powinny przebiegać ślub i wesele?

Najbardziej doniosłe i uroczyste są przyjęcia urodzinowe z okazji „okrągłych” rocznic, czyli 20, 30, 50 etc. lat. Właśnie takie okazje determinują wybór prezentu powinien być szczególnie przemyślany. Oczywiście nie chodzi tu o kupno jak najdroższego prezentu, ale aspekt przypadku i ślepego losu w wyborze prezentu nie powinien mieć miejsca. Najważniejsze, aby poświęcić trochę czasu na wybór prezentu. Zadbajmy o to, aby wręczany prezent odpowiadał gustom lub potrzebom solenizanta, a nie był kolejnym niepotrzebnym szpargałem zaśmiecającym dom.

W wybór prezentu warto włożyć trochę wysiłku, choćby po to, aby najważniejsza w tym dniu osoba poczuła, że nam na niej zależy.

Jeśli osoba ta lubi gotować, zestaw do Fondue będzie świetnym pomysłem. Jeśli solenizant ciągle się gdzieś spieszy i spóźnia, zegarek lub organizer powinien go zadowolić. Jeśli zaś hoduje rybki, można pokusić się o kupno jakiegoś egzotycznego gatunku, który wzbogaci jego kolekcję. Wystarczy odrobinę znać daną osobę, aby szybko i łatwo wpaść na pomysł, co kupić na prezent. 

Polecamy: Etykiety win – jak je czytać

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Ja ze swojej strony polecam prezenty motoryzaycjne. Są genialne: http://www.autoprezent.pl/prezent-dla-mezczyzny/
/4 lata temu
najlepiej to chyba coś uniwersalnego, np jakis obraz. Ja kupiłam właśnie fajną reprodukcję dla przyjaciółki na http://top-ogloszenia.net/, bo akurat chciała, ale przegladałam mnóstwo innych fajnych upominków.