POLECAMY

Jak się zachować na balu sylwestrowym?

Bal sylwestrowy to przyjemny i dość częsty sposób witania Nowego Roku. Ma swoje niewątpliwe zalety: stół jest suto zastawiony, gra orkiestra i dla uczestników balu nie ma żadnych obowiązków poza oczywiście dobrą zabawą.
Jak się zachować na balu sylwestrowym?

Nie można tego powiedzieć o sylwestrach spędzanych w domach, kiedy gospodarze nie uniknąć kuchennej krzątaniny i dbania o oprawę muzyczną. Jednak bal sylwestrowy, by był udany musi przebiegać w określonej atmosferze, a z przykrością stwierdzam, że nie wszyscy uczestnicy balów sylwestrowych maja na uwadze dobro wspólnej zabawy. Niestety bal sylwestrowy wymusza pewne zachowania, których przejawy na imprezach domowych nikogo by nie raziły. Przede wszystkim udając się na bal sylwestrowy należy wziąć pod uwagę następujące kwestie: strój, zachowanie przy stole, umiejętność picia alkoholu, umiejętności taneczne i umiejętność wspólnego biesiadowania wśród obcych sobie osób.

A teraz po kolei

Na balu sylwestrowym dżinsy, hawajskie koszule i skąpe stroje raczej nie mają racji bytu. Tak wystrojone osoby z pewnością zwrócą na siebie uwagę otoczenia, jednak uwaga ta nie będzie pozytywna. Należy również przed wybraniem stroju upewnić się, że nie jest to bal przebierańców - jeśli tak jest należy zastosować się do konwencji przyjęcia.

Zachowanie przy stole może zrazić do ciebie pozostałych biesiadników. Rok temu na balu sylwestrowym trafiła mi się sąsiadka, która była tak skoncentrowana na poszukiwaniu przysługującej jej sałatki, że chwyciła moją, choć jej znajdowała się tuż obok. Gafa było również to, że zajęła miejsce, które powinien zając jej parter.

Raczej zgrozą napawał również fakt poprawiania makijażu przez moją sąsiadkę przy stole, a nie w toalecie. 

Polecamy: Trudne potrawy

Choć przy stole często obok naszych znajomych siedzą obce osoby nic nie stoi na przeszkodzie, by wspólnie znieść toast.

Niedopuszczalne jest jednak upijanie się i kłótnie przy stole, co również spotkało mnie rok temu.

W kwestii umiejętności tanecznych wcale nie chodzi o to by znać wszystkie kroki lecz o to by szanować innych uczestników parkietu. Wiele niepotrzebnej złości może wywołać nieopatrzne kopnięcie tańczącej obok pary, czy też zadanie innego ciosu osobom tańczącym obok nas. 

Czytaj także: O czym można rozmawiać przy stole?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)