POLECAMY

Fryzury komunijne

Jak można uczesać dziewczynkę, która przygotowuje się do Pierwszej Komunii Świętej? Która fryzura będzie pasować do wianka, a która do przypinki z kwiatów?
Fryzury komunijne

Dawniej wszystkie dziewczynki były uczesane bardzo podobnie. Dziś jest to nie do pomyślenia. Rodzice niemal każdej młodej damy starają się wybrać oryginalną fryzurę. Chcą przecież, żeby ich córka wyróżniała się z tłumu.

Jeszcze kilka lat temu mamy i babcie czesały dziewczynki w domu. Nakręcały im włosy na wałki, papiloty, zaplatały w warkoczyki lub pozostawiały naturalne. Na którąkolwiek z tych form się zdecydowały, rzadko wybierały upięcia oryginalne. Włosy młodych dam przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej mogły być luźno rozpuszczone lub upięte po bokach spinkami. Niekiedy tylko czesano niewielkie koczki. Krótkie włosy pozostawiano naturalne i ozdabiano najczęściej wiankiem.

Dziś fryzury są dużo bogatsze. Pamiętajmy jednak, żeby zawsze dobrać ją do sukienki i wianka. Do alby najlepiej jest wykonać delikatne, skromne upięcie. Proponuję więc delikatne fale lub koronę z warkoczy. Obszerne koki mogłyby w tym wypadku wyglądać nieodpowiednio. Rozpuszczone włosy można ozdobić bogatym w koraliki i kwiatki wiankiem. Wszelkiego rodzaju urozmaiconym, oryginalnym fryzurom wystarczą natomiast skromne ozdoby. Pamiętajmy, żeby upięcie nie przytłaczało kilkuletniego dziecka. Idzie ono do Pierwszej Komunii, a nie na ślub.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/3 lata temu
kurcze
/3 lata temu
wyąbista
/8 lat temu
widze ze autorka zdjecia sama pozowala do artykulu.Popracuj Kasiu nad interpunkcja!!!!!
POKAŻ KOMENTARZE (9)