Dziewczynka komunia wianek fot. Adobe Stock

Wianki komunijne – przepiękna ozdoba do każdej fryzury!

Wianki komunijne to najpiękniejsza, subtelna ozdoba do włosów. Podkreśla niewinność i czystość, a do tego urozmaici każdą fryzurę!
Wioletta Górecka / 20.04.2018 14:00
Dziewczynka komunia wianek fot. Adobe Stock

Fryzura komunijna dziewczynki nie powinna przypominać misternie ułożonych włosów panny młodej. Postaw na dziecięcy luz, urok i niewinność. Pomogą w tym wianki – z żywych lub sztucznych kwiatów. Będą nadawać się do każdej fryzury: zarówno luźno pozostawionych, jak i upiętych pasemek. Wianki komunijne doskonale podkreślają wdzięk dziewczynki, stanowiąc przy tym tematyczną, uroczą ozdobę. Jak wykorzystać wianuszek?

Urok i niewinność – najważniejsze w dniu Komunii Świętej

Przesada w żadną ze stron, jak w każdym innym przypadku, nie jest wskazana. Dlatego wybierając fryzurę i sukienkę komunijną dla swojej córki, kieruj się jak największą skromnością. Nienachalna elegancja, z dziecięcymi motywami to najlepsze połączenie stylizacji na Komunię. Postaw na jak największą naturalność, przede wszystkim w wyborze fryzury. Najlepiej sprawdzą się włosy spięte w koczek, splecione w warkocz lub zakręcone w loki lub fale pasemka. Dodaj do nich wianuszek –to pełnia dziewczęcości, wdzięku i delikatności!

Wianki komunijne – kupione, czy zrobione własnoręcznie?

Gotowy wianek z kwiatów kupisz lub zamówisz w każdej kwiaciarni. W maju większość kwiatów jest już w pełni rozwinięta, dlatego dobór ulubionych nie powinien być problemem. Wianki z żywych kwiatów cieszą się największym powodzeniem, jednak sztuczne plecionki wyglądają równie pięknie. Własnoręczne wykonanie wianka  nie jest większym problemem nawet, jeśli nie robiłaś tego nigdy wcześniej. Wystarczy na to zaledwie kilkanaście minut! Wianuszek możesz założyć na rozpuszczone włosy dziewczynki, jaki główny element fryzury, albo potraktować go jako delikatną ozdobę do upięcia.

Wianek – symbol niewinności i czystości

Wianuszek komunijny doskonale i wymownie podkreśla dziecięcą niewinność. Wybieraj jasne kolory i delikatne kwiaty, które będą współgrać z delikatną buzią i posturą dziewczynki. Kwiatowy wianek nadaje się zarówno do skromnej alby, jak i bogatszej sukienki komunijnej. To najlepsza i najbardziej naturalna ozdoba!

Zobacz także:
Wianek z prawdziwych kwiatów - jaki na Komunię?
Jak samodzielnie wykonać wianek?
Jak udekorować stół komunijny?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)