Dzień Teściowej - życzenia

5 marca to data, która na stałe powinna zagościć w kalendarium rodzinnych świąt, w tym dniu wypada bowiem Dzień Teściowej. Święto to zadaje kłam funkcjonującym stereotypom o złej teściowej, które funkcjonują w naszej kulturze. W tym dniu koniecznie złóż swojej teściowej życzenia. Jeśli nie masz pomysłu, skorzystaj z naszych propozycji życzeń.
/ 27.02.2009 12:07

fot. Fotolia

Dzień Teściowej to okazja, aby podziękować matce swojej drugiej połówki za jej obecność, troskę, pomoc i zaangażowanie w wychowywaniu waszych dzieci. Teściowa to nie tylko nasza przyszywana matka, ale również ukochana babcia naszych dzieci, która gotowa jest na wiele poświeceń dla nich. Zawsze gotowa na udzielenie wam pomocy. W codziennej bieganinie zapominamy o tym jak bardzo ułatwia nam życie. Nie przyjdzie nam do głowy tak po prostu jej podziękować za codzienne zaangażowanie. W Dzień Teściowej możecie nadrobić zaległości. Podsuwamy kilka pomysłów na ciekawe i przemyślane życzenia dla teściowej.

Życzenia na Dzień Teściowej

  • To nie rzeczy, ale twoje dobre serce sprawiają, że cała nasza rodzina jest szczęśliwa.
  • W Dniu Teściowej wszelkiej pomyślności życzy…
  • Obdarowywanie uwagą, odwiedzanie nas, słuchanie naszych trosk jest dowodem twojej niezwykłej miłości. Dziękujemy i prosimy o więcej.
  • Twoja mądrość życiowa każdego dnia uszlachetnia nasze życie i sprawia, że staje się łatwiejsze. Dziękujemy ci za to.
  • Twoja mądrość i rozwaga potrafiła wyprowadzić nas obronną ręką z wielu życiowych zawirowań.
  • Czym promyk słońca dla roślin, tym twoja troska dla całej naszej rodziny.

Tych, którzy ze swoją teściową nie żyją najlepiej lub nie doświadczają pomocy z jej strony, nie namawiamy do składania życzeń. Dla was specjalnie na pocieszenie kawał o teściowej:

Spotyka się dwóch kolegów jeden jest wyraźnie smutny drugi pyta go:
- Czego jesteś smutny?
- No wiesz porwali mi teściową i żądają okupu.
- Zaraz, zaraz teściową? To co się martwisz?
- Powiedzieli, że jeśli nie dam im okupu, to ją sklonują.

Możecie też skorzystać z okazji i wysłać teściowej wymowne słowa Jeana Paula „Niektórzy ludzie ukrywają pod zewnętrznymi kolcami i kłującymi liśćmi delikatny i szlachetny owoc, jakim jest serce”. Być może po takim liście wasze relacje się poprawią…

Polecamy: Prezenty dla teściowej - galeria pomysłów