Czego nie należy robić w Dzień Kobiet?

Żywność funkcjonalna wygląda jak normalna, ale zawiera szereg dodatkowych, prozdrowotnych składników / fot. Fotolia
Dzień Kobiet celebrowany był już w starożytności. Niestety do tej pory mężczyźni popełniają mnóstwo gaf, przez co świętowanie 8 marca nie przebiega tak jak powinno. Co należy robić a czego unikać? W naszym mini poradniku znajdziecie rady na to, by ten dzień był udany nie tylko dla kobiet, ale i mężczyzn.
/ 02.03.2011 23:44
Żywność funkcjonalna wygląda jak normalna, ale zawiera szereg dodatkowych, prozdrowotnych składników / fot. Fotolia

3 RADY DLA PANÓW

1. Unikajcie goździków

Podstawą udanego Dnia Kobiet zarówno dla Was jak i Waszych pań jest wystrzeganie się goździków. Kwiaty te bezsprzecznie kojarzą się wszystkim z PRL-em. W połączeniu z rajstopami to wizytówka święta lansowanego w socjalizmie, które obok święta hutnika czy pracownika przemysłu spożywczego funkcjonowało jako pochwała panującego ustroju.

2. Toasty w barze za zdrowie pięknych dam wzbronione

Święta Kobiet nie należy również spędzać z kolegami w barze tłumacząc się toastami za „zdrowie pięknych pań”, bo alkoholowy oddech i nieskładne życzenia nijak się mają do wyrazów szacunku dla kobiet.

3. Nie popadajcie w pompatyczność i sztuczność

Nie należy tez przesadzać w drugą stronę. Póki co, Dzień Kobiet broni się przed komercjalizacją i pozostaje tradycyjnym świętem, a nie marketingowym sposobem na wciskanie kwiatów, czekoladek czy innych „kobiecych” prezentów. Tak więc, nie skupiajmy się na pompatycznych uroczystościach czy wysublimowanych prezentach, każda pani doceni szczere życzenia i drobiazg, które zapewnią o pamięci.

Pamiętajcie również że to święto to nie tylko święto Waszej ukochanej, ale też mamy, siostry czy koleżanki z pracy!

Zobacz także: Kto powinien wręczac kwiaty?

RADA DLA PAŃ

To wasze święto, więc porad jak je spędzić nie trzeba udzielać. Ważne jest jednak, by tak jak urodziny czy imieniny, spędzić je w dobrym nastroju. Nie trzeba prezentów na dobry humor. Same też możecie sobie zafundować dobrą zabawę. Koncert, dzień w spa, spotkanie z przyjaciółkami a może całonocna impreza? Same najlepiej wiecie, co sprawia wam przyjemność i na co nie zawsze możecie sobie pozwolić. Tradycjonalistki liczące na inwencje panów, niech z uśmiechem przyjmą każdy, nawet nietrafiony prezent i darują sobie złośliwe komentarze na ten temat.

Zobacz także: Jak uczcić Dzień Kobiet?

Drogie Panie! Pamiętajmy, to nasze święto i kolejna para rajstop i goździk nie powinny nam go popsuć!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA