Przyjęcie w domu nie musi być nudną posiadówką

Domówka z motywem przewodnim – garść pomysłów na karnawałową imprezę!

W karnawale nogi aż same rwą się do tańca, a myśli wesoło krążą wokół szalonych zabaw do białego rana. Co jednak, jeśli nie w głowie ci wykwintne bale? To znak, iż nadszedł czas, by zorganizować wspaniałą imprezę w twoim własnym mieszkaniu. Z naszymi radami będzie to dla ciebie pestka!
/ 18.01.2012 11:34
Przyjęcie w domu nie musi być nudną posiadówką

Postaw na pomysł

Aby nie była to zwykła domówka, podobna do reszty imprez w gronie tych samych ludzi, warto wprowadzić trochę zamieszania – wybrać dla imprezy motyw przewodni. Na czym to polega? Wszyscy uczestnicy zabawy będą musieli dostosować się do klimatu, który wybierzesz dla swojej imprezy. W praktyce oznacza to po prostu zorganizowanie sobie stosownego przebrania.

Na ciebie czeka zadanie specjalne - będziesz zmuszona zatroszczyć się o odpowiedni wystrój mieszkania, pasujące do motywu przekąski, a przede wszystkim idealną na tę okazję muzykę. Zobaczysz jednak, iż trud włożony w organizację zaprocentuje – impreza z pewnością zostanie okrzyknięta mianem niezapomnianej i w niczym nie będzie przypominać nudnej posiadówki.

Nie wszyscy znajomi z entuzjazmem podejdą do konieczności przyjścia w przebraniu. Aby ich zachęcić możesz ogłosić konkurs na najlepszy kostium. Nagrodą może być zabawny dyplom, lub taniec z gospodynią. Element rywalizacji wprowadzi dodatkowe emocje i zachęci gości do aktywnego udziału w zabawie.

Zobacz też: Temat miesiąca: Czas karnawału i studniówek!

Jak wybrać?

Skoro już zdecydowałaś się na organizację domówki z motywem przewodnim, należy motyw ten wybrać. Pomyśl o czymś co jest bliskie zarówno tobie, jak i twoim znajomym. Macie wspólne hobby? Wykorzystajcie to! Jeśli np. wszyscy lubicie klimaty nadmorskie, zaproś wszystkich na łajbę na Karaibach. A może często dyskutujecie na temat show biznesu? Jeśli tak to przebranie się za własnego idola zapewni frajdę wszystkim uczestnikom imprezy.

Wybierając motyw przewodni kieruj się nie tylko dobrą zabawą, ale też swoimi możliwościami – wybierz motyw, który dobrze znasz, dzięki któremu będziesz w stanie zorganizować taką domówkę, aby wszyscy goście poczuli klimat. Nie stawiaj więc przed sobą zadań trudnych, lub wręcz niemożliwych do wykonania, gdyż zamiast świetnie się bawić, rozczarujesz się efektem swojej pracy.

Zobacz też: Przebrania na bal przebierańców - galeria inspiracji

Przykładowe motywy

Jeśli nadal nie jesteś w stanie wymyślić idealnego motywu przewodniego dla swojej imprezy, oto kilka sprawdzonych propozycji:

1.Lata 80-te – plastikowa biżuteria, feria barw, tapir na włosach, a także wszelkie elementy punk rockowej stylizacji: oto rzeczy, z którymi powinni się zaznajomić goście zaproszeni na domówkę w tym stylu. Wyjątkowo pożądanym elementem będzie dyskotekowa kula!

2.Karnawał w Wenecji – Przepych, wino i spaghetti: te trzy rzeczowniki będą towarzyszyć wszystkim uczestnikom weneckiego karnawału, który dziwnym trafem przeniesie się do twojego mieszkania. Ono z kolei nabierze tajemniczej aury dzięki gościom noszącym tej nocy maski. Udekoruj mieszkanie w kolorach czerni i złota, a dzięki temu twoi znajomi poczują się jak na wykwintnej sali balowej.

3.Starożytny Rzym – wszyscy wiedzą, że w antycznej stolicy cesarstwa Rzymskiego każda uczta organizowana przez cezara była pełna wszelakich doznań. Aby przybliżyć klimat tamtych cesarskich zabaw, poproś swoich gości o przywdzianie tunik (może nią być właściwie upięte prześcieradło). Miłe widziane będą też wieńce z liści laurowych na głowach. Jedzenie i napitek są tu sprawą istotną – strawy musi być go dużo, a wino powinno się lać strumieniami do pucharów gości.

4.Motyw kolorystyczny – Jeśli mimo wszystko twoi znajomi nie wyrażą chęci przebierania się, nie musisz rezygnować z urozmaicenia imprezy. Wystarczy, że jej motywem przewodnim będzie wybrany kolor. Wtedy goście zobowiązani będą do założenia stroju właśnie w tym kolorze. Podstawą są też związane z tym kolorem dekoracje i przekąski.