POLECAMY

Chrzciny – w domu czy w restauracji

Gdy podejmujemy się organizacji dużego przyjęcia czy skromnej kolacji w rodzinnym gronie, zawsze nasuwa się pytanie, gdzie zaprosić gości – do domu, czy do restauracji.
Chrzciny – w domu czy w restauracji

Zanim podejmiemy decyzję, warto zastanowić się, ilu gości planujemy zaprosić i jaką kwotę gotowi jesteśmy przeznaczyć na organizację przyjęcia.

Przyjęcie w domu

W przypadku wyprawienia uroczystości na cześć Chrztu naszej pociechy w domu, mamy dwa wyjścia. Jeśli mamy wystarczająco dużo wolnego czasu lub możemy liczyć na pomoc kogoś bliskiego, wydajemy uroczysty obiad. Menu i forma przyjęcia zależą tylko od naszej inwencji i pomysłowości. Hołdowanie tradycji i serwowanie klasycznego kotleta, nie jest regułą.

Tu przydatna będzie firma cateringowa. Odciąży nas nie tylko w przygotowaniach poczęstunku dla gości, lecz także może zaproponować nam bardziej wyszukane i urozmaicone dania. Średni koszt tego typu usługi to ok. 50 do 100zł od osoby (w zależności od tego, jaki jadłospis wybierzemy). W przypadku dużego zamówienia większość firm oferuje darmowy transport.

Przygotowanie przyjęcia na własną rękę powinno zamknąć się w kwocie zbliżonej do tej, którą wydamy na „profesjonalną” usługę.

W restauracji

Powierzenie komuś organizacji przyjęcia jest z pewnością duża wygodą. Pozwala skupić się nam na duchowym przeżyciu Chrztu dziecka.

Koszt przyjęcia w restauracji uzależniony jest od liczby zaproszonych gości. W sytuacji, gdy mamy ich naprawdę wielu, niektóre duże i eleganckie restauracje oferują nam wynajem piętra (koszt ok. 15 tys. zł) lub całej restauracji (ok. 30 tys. zł).

Dochodzi do tego cena za catering. Podobnie jak przy wynajmie samej usługi możemy zdecydować czy wolimy tradycyjne polskie menu, czy bardziej odpowiada nam kuchnia orientalna.

Decyzja o organizacji uroczystości w lokalu nie musi się jednak wiązać z tak dużymi kosztami. Jeśli planujemy skromne przyjęcie w gronie najbliżej rodziny i przyjaciół, a nie chcemy zapraszać gości do domu, dobrym rozwiązaniem będzie obiad w dobrej restauracji. Cena wytrawnego i eleganckiego obiadu to koszt ok. 80 zł od osoby.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Ja chrzciny poznań urządziłam w http://www.gustopoznan.pl/ jest to bardzo klimatyczna nowoczesna i przestronna restuaracja, gdzie swobodnie czuli się wszyscy gości i każdy mogl wybrać coś odpowiedniego dla siebie z bogatego menu
/5 lat temu
My połączyliśmy te dwie opcje, urządziliśmy chrzciny ale jedzenie zamówiliśmy z restauracji olive garden. Stwierdziliśmy że tak będzie najlepiej gdyż gości nie było za dużo a w domu to zawsze można dłużej posiedzieć i maluszek tak się nie męczy. Przy wyborze restauracji kierowaliśmy się cenami i opiniami z internetu.