Biały Tydzień

Biały Tydzień
Najważniejsze święta w kalendarzu liturgicznym mają swoją oktawę – jest to osiem dni następujących po zakończeniu uroczystości kościelnej. Oktawę komunijną nazywamy Białym Tygodniem.
/ 17.03.2009 12:22
Biały Tydzień

Komunia mija dzieciom i rodzicom szybko, wśród gorączkowych przygotowań i emocji związanych z dobrym wyglądem i zachowaniem dziecka podczas uroczystości, a także ceną i rodzajem otrzymanych przez nie prezentów. Biały Tydzień może być okazją do spokojnego przeżycia prawdziwego sensu uroczystości.

Oktawa to czas, który następuje bezpośrednio po ważnej kościelnej uroczystości. Umacnia jej sens i przedłuża uroczysty nastrój, pozwala na refleksję i ugruntowuje przemiany, jakie dokonały się podczas przystępowania do Pierwszej Komunii Świętej.

Biały Tydzień ma na celu przyzwyczaić dziecko do uczestnictwa w Eucharystii. Jest to okazja do rozpoczęcia regularnych wizyt w kościele. Rodzice mogą towarzyszyć dziecku w specjalnie przygotowanych, pełnych śpiewu mszach. Przez cały tydzień dzieci przychodzą do kościoła w kompletnym stroju komunijnym.

Nazwa Białego Tygodnia oraz samo wydarzenie nawiązuje do pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy to nowo ochrzczeni przez następny tydzień nosili białe szaty.


Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA