Pomysły na andrzejki dla najmłodszych: kreatywne kolorowanki i karty pracy, które umilą wieczór wróżb

andrzejkowe kolorowanki fot. Adobe Stock, Gennadiy Poznyakov
Kolorowanki andrzejkowe i ciekawe karty pracy świetnie sprawdzą się podczas domowych andrzejek, a także w przedszkolu i szkole. Możesz z łatwością przygotować je samodzielnie - kolorowanki wydrukuj, a karty pracy świetnie sprawdzą się wykonane ręcznie. Mogą to być łamigłówki, krzyżówki lub wykreślanki.
/ 14.11.2023 05:40
andrzejkowe kolorowanki fot. Adobe Stock, Gennadiy Poznyakov

Kreatywne zabawy i wróżby andrzejkowe to nie wszystko. Najmłodsi na pewno ucieszą się z ciekawych kolorowanek oraz kart pracy, które dodatkowo wspierają rozwój małego umysłu. Zobacz, jak szybko możesz zorganizować dzieciom świetną andrzejkową imprezę w domu, szkole czy przedszkolu.

Spis treści:

  1. Andrzejkowe kolorowanki
  2. Andrzejkowe karty pracy

Andrzejkowe kolorowanki do druku

Kolorowanki z andrzejkowymi motywami sprawdzą się świetnie na leniwy wieczór z wróżbami. To doskonała zabawa zarówno dla młodszych, jak i starszych. Przygotuj kolorowanki o różnym stopniu zaawansowania, aby każdy uczestnik dobrze się bawił.

Dodatkowo możesz dodać element zabawy i zaproponować, aby każdy, kto ukończy całą kolorowankę, wylosował andrzejkową wróżbę na karteczce i sprawdził, co go czeka w najbliższej przyszłości. Mogą to także być pyszne ciasteczka z wróżbą. Do kolorowania wykorzystajcie różne metody i bawcie się stylem - przygotuj farby, kredki klasyczne i woskowe, a także pastele i kolorowe kartki papieru do wyklejanek.

Kolorowanki andrzejkowe: wróżka

Wróżki to popularny motyw andrzejkowy, choć częściej kojarzony jest z Halloween. To ciekawa propozycja, która może być bardzo prosta do pokolorowania lub nieco bardziej skomplikowana. Motyw wróżki świetnie nadaje się także jako charakterystyczny, szczegółowy wzór kolorowanek dla dorosłych.

kolorowanki andrzejkowe

fot. Andrzejkowe kolorowanki/Adobe Stock, Alexey Bannykh

Andrzejkowe kolorowanki dla starszych dzieci i dorosłych

Bardziej skomplikowane wzory sprawdzą się idealnie dla dzieci w wieku nastoletnim oraz dla dorosłych. Postaw na motyw wróżki, a także innych andrzejkowych elementów - kluczy czy kul do przepowiadanie przyszłości. Sprawdzą się także motywy kwiatowe.

andrzejkowe karty pracy

fot. Kolorowanki na andrzejki/Adobe Stock, intueri

Andrzejkowe kolorowanki: kryształowa kula

Kula, która przepowiada przyszłość jest bardzo popularnym motywem podczas imprezy, szczególnie jeśli chodzi o andrzejkowe gry i zabawy dla dzieci. Jest to też prosty do pokolorowania wzór, który idealnie sprawdzi się także jako dekoracja ściany czy tablicy talentów.

andrzejkowe kolorowanki do wydruku

fot. Andrzejkowe kolorowanki/Adobe Stock, Alice Vacca i Azuzl

Motywy andrzejkowe w kolorowankach

Oprócz kryształowej kuli wykorzystaj także inne elementy andrzejkowe - magiczne kapelusze, klucze do przelewania wosku, świece, a także kocioł wiedźmy czy czarnego kota. Sprawdzą się także fiolki z magicznymi eliksirami, łapacze snów oraz elementy związane z samym wieczorem wróżb - księżyc, gwiazdy, etc.

andrzejki karty pracy

fot. Andrzejkowe kolorowanki do druku/Adobe Stock, Mei_Yuan

Andrzejki: karty pracy do kreatywnej zabawy

Oprócz kolorowanek świetnie na andrzejkowej imprezie sprawdzą się różnego rodzaju karty pracy i kreatywne łamigłówki. Możesz je wydrukować lub przygotować samodzielnie. Z łatwością zrobisz np. wykreślanki. Najpierw przygotuj tabelkę, a następnie wpisz w nią słowa związane z andrzejkami.

Następnie pozostałe pola wypełnij losowymi literkami i tak przygotowaną kartę podaj dzieciom i poleć, aby znalazły konkretną liczbę haseł.

fot. Andrzejki karty pracy/Pinterest

Świetnie sprawdzą się także różnego rodzaju rebusy, łamigłówki czy andrzejkowa gra typu MEMO. Ich przygotowanie jest bardzo proste, a same w sobie dostarczają mnóstwo rozrywki zarówno młodszym, jak i starszym.

fot. Andrzejki karty pracy/Pinterest

Czytaj także:
Życzenia na andrzejki
Przekąski na andrzejki
Andrzejkowe tradycje

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA