POLECAMY

Nie kupuj! Wypożycz!

Pojawieniu się dziecka towarzyszy ogromna radość i...ogromne wydatki. Dobrze, jeśli część sprzętów czy akcesoriów dziecięcych mamy po starszym dziecku lub obdaruje nas nimi ktoś z rodziny. Jednak jeśli nie możemy skorzystać z takiej możliwości, zamiast wydawać krocie na wyposażenie dla malucha, które za kilka miesięcy i tak pójdzie w kąt, warto rozważyć możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętów dla dzieci.

Pojawieniu się dziecka towarzyszy ogromna radość i...ogromne wydatki. Dobrze, jeśli część sprzętów czy akcesoriów dziecięcych mamy po starszym dziecku lub obdaruje nas nimi ktoś z rodziny. Jednak jeśli nie możemy skorzystać z takiej możliwości, zamiast wydawać krocie na wyposażenie dla malucha, które za kilka miesięcy i tak pójdzie w kąt, warto rozważyć możliwość skorzystania z internetowych wypożyczalni sprzętów dla dzieci.

Jak wiadomo, potrzeba matką wynalazku, tak się stało i w tym przypadku. Każda tego typu inicjatywa jest podparta wymianą doświadczeń między rodzicami maluchów. Jak mówią Ewa i Ilona, założycielki portalu OLITO.pl – pierwszej w Polsce wypożyczalni zabawek - „Pomysł na wypożyczalnię zabawek OLITO.pl narodził się podczas jednego ze spotkań z innymi mamami na placu zabaw. Rozmawiałyśmy o zabawkach, jakimi bawią się nasze dzieci, o cenach nowych zabawek i o braku miejsca na przechowywanie zabawek i akcesoriów, z których dzieci już wyrosły, albo po prostu się znudziły. Postanowiłyśmy z kilkoma mamami wymieniać się zabawkami, tak aby nasze dzieci miały nowe zabawki, których ciągle się domagają. Pomysł sprawdził się naszym małym gronie. Dlatego wspólnie z koleżanką postanowiłyśmy założyć internetową wypożyczalnię zabawek.” Tak powstała wypożyczania OLITO, która oferuje zabawki dla dzieci w każdym wieku, a także akcesoria dziecięce, która można wypożyczyć na okres od 1 do 3 miesięcy. - „Rodzice często myśląc o wypożyczaniu zabawek, obawiają się, że jest to niehigieniczne. Nasze zabawki za każdym razem są czyszczone bezpiecznym środkiem, przeznaczonym do dezynfekcji akcesoriów dziecięcych” – dodają.

Fot. olito.pl

Justyna Ciborowska - właścicielka wypożyczalni Travelito.pl przyznaje, że portal powstał z pasji. „Jesteśmy rodzicami i podróżnikami. Z naturalnego połączenia tych dwóch aspektów naszego życia powstało Travelito. Dla nas podróżowanie z dziećmi, pokazywanie im świata, wspólne aktywne spędzanie czasu to przygoda. Chcieliśmy dzielić się z innymi rodzicami tym fascynującym doświadczeniem, ułatwiać im wyprawy z maluchami. Dlatego stworzyliśmy naszą wypożyczalnię.” Wypożyczalnia wysokiej jakości nosidła na stelażu, foteliki i przyczepki rowerowe, łóżeczka turystyczne oraz chusty. Od przyszłego sezonu w wypożyczalni pojawią się także nowe modele przyczepek, hol rowerowy Trail Gator oraz inne akcesoria przydatne zarówno podczas weekendowych wycieczek, jak i dłuższego aktywnego odpoczynku z maluchem.

Fot. travelito.pl

Michał Bartula z portalu Czarodziej.pl przyznaje, że „Wypożyczalnia jest również świetnym sposobem na wypróbowanie produktów przed ich zakupem. Można sobie wypożyczyć, na przykład, chustę i sprawdzić czy dany produkt nam odpowiada. Jeżeli tak można go później u nas zakupić.” Początków wypożyczalni należy doszukiwać się w komisie Okrągły Brzuszek i Maluszek z artykułami dla dzieci oraz odzieżą ciążową. Aktualnie na ofertę wypożyczalni składają się sprzęty specjalistyczne, takie jak odciągacze pokarmu, monitory oddechu czy detektory tętna płodu; turystyczne, m.in., foteliki samochodowe czy wózki dziecięce; a także inne, jak na przykład stroje do chrztu, dmuchana zjeżdżalnia czy trampolina.

Fot. czarodziej.pl

Warto rozważyć możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętów dla dzieci jako alternatywy dla kupowania coraz to nowych przedmiotów, które zagracają później nasze mieszkania. Wypożyczanie niektórych sprzętów i akcesoriów, szczególnie tych, których używa się  sporadycznie lub które potrzebne są wyłącznie przez miesiąc lub dwa, na konkretnym etapie rozwoju dziecka, może okazać się rozwiązaniem znacznie tańszym niż zakup danego przedmiotu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
My również uważamy ze to super pomysł(mamy dwoje małych dzieci i wiemy jakie to oznacza wydatki) Dlatego też otworzyliśmy we Wrocławiu wypożyczalnię sprzetu turystycznego i akcesoriów dla dzieci http://dladzieciaka.com.pl ; w ofercie foteliki samochodowe, rowerowe, nosidła turtystyczne, przyczepki rowerowe, chusty, DVD samochodow, wózki e i inne. W rozsądnej cenie i renomowanych marek. Zapraszamy! http://dladzieciaka.com.pl
/8 lat temu
Świetny pomysł, zwłaszcza jeśli chodzi o zabawki.
/8 lat temu
Zgadzam się, po przeczytaniu artykułu weszłam na stronę www. olito.pl i wypozyczyłam krzesełko uczydełko, gratuluje pomysłu i ciesze się ze mamy są tak aktywne!