POLECAMY

Jak rodzice piszą o dzieciach na facebooku?

Pewnie nigdy się nad tym nie zastanawiałaś, ale jest kilka schematów pisania o smykach w social media. Zobacz, jak dzieci stają się gwiazdami internetu!
Jak rodzice piszą o dzieciach na facebooku? fot. Fotolia

Nie mówią, nie potrafią pisać i czytać, a już są online – rodzice na całym świecie, głównie za sprawą Facebooka, bardzo wcześnie wprowadzają swoje maluchy do wirtualnego świata. O czym najczęściej piszą rodzice w social media, gdzie i kiedy zamieszczają posty? Sprawdzamy!

Skąd potrzeba dzielenia się zdjęciami dzieci z innymi?

Przede wszystkim bierze się z chęci podzielenia się swoim szczęściem! Mowa tu o przekazaniu informacji o narodzinach dziecka całemu światu, pokazywania jego pierwszych ząbków czy udostępnianiu filmików z jego gaworzeniem. Widać to doskonale na przykładzie młodych małżeństw i świeżo upieczonych rodziców.

Kiedy rodzice najchętniej udzielają się w portalach społecznościowych?

Oczywiście wtedy, kiedy dziecko już śpi. Właśnie w godzinach wieczornych odnotowywane jest największy ruch na tego typu serwisach i największa ilość postów zahaczających o tematykę związaną z maluszkami.

Które portale społecznościowe są najpopularniejsze?

Batalię o popularność wygrywa Facebook. Zaraz po nim na kolejnym miejscu plasują się mikroblogi i fora, a dopiero po nich pojawia się miejsce na inne portale społecznościowe takie jak Twitter czy Myspace.

Jakiego rodzaju treści najczęściej udostępniają rodzice?

Najczęstszymi wpisami są te, które mówią o formie spędzania wolnego czasu. Spacery, kino, zoo, urodziny czy po prostu wizyta na placu zabaw - to główne wątki poruszane w postach. Bardzo często rodzice piszą również o konieczności zadbania o zdrowie dziecka (m.in. wizytach u lekarzy, problemach, z którymi borykają się pociechy). Portale społecznościowe stały się platformą, za pośrednictwem której rodzice chętnie wymieniają się uwagami dotyczącymi swoich dzieci.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)