POLECAMY

Jak przygotować się do porodu w domu?

Myślisz o rodzeniu w domu? Zobacz, czego będziesz potrzebować!
Jak przygotować się do porodu w domu? fot. Fotolia

Zastanawiasz się, czy może najlepszym rozwiązaniem byłby poród w domu? Nie wiesz jednak zupełnie nic na temat tego, jak on przebiega i jak się do niego przygotować? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Dzięki nim łatwiej będzie ci zdecydować, czy wybrać poród w warunkach domowych, czy w szpitalu.

Dlaczego kobiety decydują się na poród w domu?

Zazwyczaj kobiety, które rodziły w domu z wyboru, przyznają, że zdecydowały się na to ze względów bezpieczeństwa i komfortu. Miały poczucie, że łatwiej będzie im rodzić w miejscu, które dobrze znają, w którym czują się dobrze, wygodnie. Wiedziały też, że w takich warunkach dużą rolę będzie odgrywał mąż, który poda wszystko, co potrzeba. Ufały też, że wybrana położna, która miała odbierać poród, świetnie sobie poradzi.

Jak przygotować się do rodzenia w domu?

  • Należy wybrać wcześniej pokój, w którym będzie odbywał się poród. Nie ma sensu już w trakcie biegać w stresie z pokoju do pokoju i sprawdzać, gdzie będzie wygodniej.
  • Warto zastanowić się, czym ochronisz podłogę oraz łóżko. W tym celu najlepiej kupić wcześniej np. folię remontową oraz dodatkowe ręczniki.
  • W trakcie porodu mogą też być potrzebne gaziki lub lignina. Powinnaś mieć je gdzieś w pobliżu.
  • Koniecznie należy spakować torbę do szpitala dokładnie w te same akcesoria, które zabierałabyś, gdybyś rodziła w szpitalu. Nigdy nie wiadomo, czy może nagle nie będziesz musiała jednak zrezygnować z wcześniejszych planów i jechać jak najszybciej do szpitala, bo pojawią się jakieś komplikacje.
  • Wybrać położną. Ta decyzja jest niezwykle ważna. Położna będzie miała ze sobą na pewno jakieś niezbędne rzeczy, ale powinnaś wcześniej dowiedzieć się, co weźmie, a co poleca ci, żebyś przygotowała.

Czy każdy może zdecydować się na poród domowy?

Tę kwestię należy przedyskutować oczywiście z lekarzem prowadzącym ciążę. Jeżeli jednak uzna on, że nie ma zagrożeń jakichkolwiek powikłań podczas porodu, prawdopodobnie nie będzie oponował, jeśli zechcesz rodzić w domu w towarzystwie położnej.

Dowiedz się też:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)