Domowy test owulacyjny

Domowy test owulacyjny wyznacza dni płodne u kobiety. Pomocny jest, gdy kobieta chce zajść w ciążę.
/ 27.09.2017 15:58

Domowy test owulacyjny wyznacza dni płodne u kobiety. Pomocny jest, gdy kobieta chce zajść w ciążę.

Owulacja (jajeczkowanie) jest to proces, w którym dochodzi do uwolnienia z jajnika kobiety dojrzałej komórki jajowej gotowej do zapłodnienia. Komórka jajowa dostaje się do jajowodu, gdzie może zostać zapłodniona, jeśli dojdzie do spotkania z nasieniem mężczyzny. Mniej więcej w połowie cyklu miesiączkowego w organizmie kobiety dochodzi do wzrostu hormonu luteinizującego (tzw. pik "LH"). Owulacja następuje zwykle w ciągu 24 do 36 godzin po piku "LH". Z kolei komórka jajowa jest podatna na zapłodnienie w ciągu 24 do 36 godzin po owulacji. Wynika z tego, że najdogodniejsze do zapłodnienia są 2-3 dni następujące po "piku LH".

Test trwa kilka kolejnych dni przed spodziewaną w połowie cyklu owulacją. Materiałem do przeprowadzenia testu owulacyjnego jest mocz kobiety. Około 50-100 ml moczu należy oddać do czystego i suchego naczynia, zawsze o tej samej porze dnia. Na około 2 godziny przed badaniem należy ograniczyć spożycie płynów.

Wynik testu owulacyjnego można odczytać po 5 minutach i sygnalizuje on kobiecie, czy zbliża się owulacja i wskazuje dwa dni, w których szanse na zapłodnienie są największe.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA