Domowy test owulacyjny

Domowy test owulacyjny wyznacza dni płodne u kobiety. Pomocny jest, gdy kobieta chce zajść w ciążę.
/ 13.03.2007 08:53

Domowy test owulacyjny wyznacza dni płodne u kobiety. Pomocny jest, gdy kobieta chce zajść w ciążę.

Owulacja (jajeczkowanie) jest to proces, w którym dochodzi do uwolnienia z jajnika kobiety dojrzałej komórki jajowej gotowej do zapłodnienia. Komórka jajowa dostaje się do jajowodu, gdzie może zostać zapłodniona, jeśli dojdzie do spotkania z nasieniem mężczyzny. Mniej więcej w połowie cyklu miesiączkowego w organizmie kobiety dochodzi do wzrostu hormonu luteinizującego (tzw. pik "LH"). Owulacja następuje zwykle w ciągu 24 do 36 godzin po piku "LH". Z kolei komórka jajowa jest podatna na zapłodnienie w ciągu 24 do 36 godzin po owulacji. Wynika z tego, że najdogodniejsze do zapłodnienia są 2-3 dni następujące po "piku LH".

Test trwa kilka kolejnych dni przed spodziewaną w połowie cyklu owulacją. Materiałem do przeprowadzenia testu owulacyjnego jest mocz kobiety. Około 50-100 ml moczu należy oddać do czystego i suchego naczynia, zawsze o tej samej porze dnia. Na około 2 godziny przed badaniem należy ograniczyć spożycie płynów.

Wynik testu owulacyjnego można odczytać po 5 minutach i sygnalizuje on kobiecie, czy zbliża się owulacja i wskazuje dwa dni, w których szanse na zapłodnienie są największe.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (57)
/03.12.2009 08:02
witam mi wyszedl test owulacyjny 3 dni przed okresem i jest pozytywny z mezem od zawsze chcemy miec dziecko czy tym rzaem sie udało
/06.10.2014 08:37
bosze, dzieciaku icz sie najpierw doucz. bo ty nawet niewiesz jak sprawdzic ciąze. Testem owulacyjnym testuje ciąze. Szok patologia nam rosnie.
/21.09.2015 19:57
Tak wlasnie testem owulacyjnym mozesz sprawdzic ciaze nie odwrotnie kto tu jest tepy
/06.10.2014 08:33
ten test na fotografii jest negatywny, test owulacyjny ma to do siebie ze pozytywny jest nie wtedy gdy pojawia sie 2 kreski tylko wtedy gdy kreska testowa bedzie identyczna jak kontrolna lub mocniejsza od niej. Nie dziwie sie ze niektóre dziewczyny sa zawiedzione ze niby jest owulacja a ciazy brak.
POKAŻ KOMENTARZE (54)