POLECAMY

Poznaj 5 kolorów, które dobrze wpływają na dzieci!

Zastanawiasz się, jakie kolory mają dobry wpływ na dziecko? Zdradzamy ci tę tajemnicę!
Poznaj 5 kolorów, które dobrze wpływają na dzieci! fot. Fotolia

Każdej barwie przypisane jest określone znaczenie i każda w inny sposób wpływa na samopoczucie i psychikę. Sprawdź, jakie działanie mają poszczególne kolory na twojego smyka!

1. Czerwony

To kolor, który stymuluje, dodaje energii i pobudza do działania. Jest idealny dla apatycznych, ospałych smyków. Lepiej jednak nie stosować go w pokoju jako koloru dominującego, tylko jako dodatek (np. czerwone pudełka na zabawki).

2. Pomarańczowy

Działa podobnie do czerwonego, ale znacznie delikatniej – pobudza i motywuje, a także korzystnie wpływa na zdolności intelektualne i twórcze. Polecany jest małym chorowitkom – według znawców kolorów korzystnie działa na układ odpornościowy.

3. Żółty

To doskonała dawka optymizmu, posiada moc rozweselającą, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa maluszka. Wpływa też pozytywnie na zdolności intelektualne.

4. Niebieski

Wycisza, uspokaja i pomaga się skoncentrować. Ochłodzi troszkę temperament energicznego smyka. Doskonale sprawdza się w części sypialnianej pokoiku.

5. Zielony

Kojąco wpływa na wszystkie zmysły, pozwala im odpocząć i odegnać zmęczenie. Ma duże właściwości odstresowujące i łagodzące lęki. Dlatego świetnie nada się do pokoju małego nerwuska.

Dowiedz się więcej:

na podstawie tekstu autorstwa Anny Biegańskiej/Twój maluszek
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)