Owsiki u niemowlęcia

Robiłam mojej 3 miesięcznej córeczce badanie moczu i znaleziono w nim jaja i jednego całego owsika. Czy jest to możliwe, by się pojawiły u tak małego dziecka?
/ 31.10.2011 13:17

Owsiki u niemowlęcia

Robiłam mojej 3 miesięcznej córeczce badanie moczu i znaleziono w nim jaja i jednego całego owsika. Czy jest to możliwe, by się pojawiły u tak małego dziecka? W kupce nie znalazłam
żadnych białych niteczek, a malutka jest cały czas uśmiechnięta i śpi dobrze. W domu wszyscy przestrzegają higieny. Zrobiłam ponowne badania i czekam na wyniki, ale i tak męczy mnie to. Gdyby jednak okazało się, że się zaraziła robaczkami to jak leczyć tak małe dziecko?
Malutka jest karmiona sztucznie.

Ala

Zobacz też: Robaki u dzieci

Najlepszym materiałem do badań w kierunku obecności owsików jest wymaz około odbytniczy. Owsiki można wykryć w badaniu kału w kierunku pasożytów. Czasami zakażenie przebiega bezobjawowo, a czasami objawy są tak wyraźne, że rodzice bez problemu rozpoznają owsicę. Jeśli wyniki badań potwierdziły obecność owsików, koniecznie należy udać się do pediatry. Zleci odpowiednie leczenie. Ogólne wytyczne w przypadku owsicy:

Owsiki u dziecka

Gdy dziecko zgrzyta zębami

Pozdrawiam serdecznie