Naturalna Higiena Niemowląt zdobywa coraz więcej zwolenników. Polega na... niekorzystaniu z pieluch.

Dbanie o higienę czy próba zaoszczędzenia pieniędzy?
Naturalna Higiena Niemowląt zdobywa coraz więcej zwolenników. Polega na... niekorzystaniu z pieluch. fot. Fotolia

Nie kupują pieluch, bo wysadzają dziecko na nocnik od urodzenia. Brzmi kontrowersyjnie, ale to nowa moda wśród rodziców. Uważają, że w ten sposób okazują dziecku szacunek, "bo nie leży w odchodach". 

Ten trend w ostatnich latach zyskuje coraz więcej zwolenników. Jego prekursorką jest Ingrid Bauer, autorka opublikowanej ponad 15 lat temu książki "Bez pieluch od urodzenia. O naturalnej higienie niemowląt". Można w niej przeczytać m.in. o tym, że rezygnacja z pieluch "to nie trening czystości, to sztuka bycia z dzieckiem, umiejętność komunikowania się z nim i okazywanie mu szacunku".

Pralka w kuchni jest... nielegalna?

Pewnie ciekawi was, jak tacy rodzice radzą sobie na spacerze. Okazuje się, że najlepszą metodą jest noszenie ze sobą pustych, plastikowych pudełkach po lodach. To właśnie w nie, załatwiają się dzieci. Jedna z matek relacjonuje ze szczegółami:

Jesteśmy z mężem w kawiarni i nasza dwutygodniowa córeczka robi kupkę do miseczki, którą ustawiłam w umywalce. Podczas gdy ja przytrzymuję dziecko nad miseczką, mój biedny mąż szybko wyciera wszystko to, co nie trafiło tam, gdzie trzeba.

Rodzice wyznający zasadę "Naturalna Higiena Niemowląt" twierdzą, że bezpieluchowe wychowanie nie powinno nikogo dziwić, bo to pakowanie dziecka od malutkiego w pieluchy jest sprzeczne z podstawowymi potrzebami człowieka. Rodzic powinien podążać za jego czterema podstawowymi potrzebami: jedzeniem, spaniem, przytulaniem i wypróżnianiem od pierwszego dnia dziecka.


Jak to wygląda w praktyce? Rodzice od dnia narodzin uważnie obserwują noworodka i w odpowiednim momencie, w umiejętny sposób układają ciało dziecka tak, aby mogło ono załatwić swoją potrzebę do miseczki czy nocnika.

Odra atakuje nieszczepione dzieci!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/rok temu
Nie no zdecydowanie nie. Staram się zwracać uwagę na wiele rzeczy ubranka, nawet teraz kupowałam z certyfikatem bezpieczeństwa na psoty, zwracam uwagę na to co jemy, czym się dzieciaki bawią, ale takiego czegoś sobie nie wyobrażam. Skoro pewne rzeczy zostały wymyślone to po prostu może lepiej z nich skorzystać.....
/rok temu
jak już "mądre" głowy coś wymyślą, to mam ochotę zawołać "Ludzie przestańcie wymyślać!" Ta pani kreuje nowe oblicze macierzyństwa. I może w Ameryce takie dziwadła są modne, ale tu jest Polska i my jeszcze nie zdziwaczeliśmy i tego się trzymajmy. Najsmutniejsze w tym jest to, że ktoś udziwnił - a inni klonują i zachwalają. To jest słabe- Dzieciak nad zlewem do miseczki....
/rok temu
To ja jednak wole średniowieczne metody...nie mogę nadążyć za nowościami 😉
POKAŻ KOMENTARZE (2)