POLECAMY

5 cech idealnej pieluszki dla niemowląt

Na co zwracać uwagę, kupując dziecku pieluszki?
5 cech idealnej pieluszki dla niemowląt fot. Fotolia

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów pieluszek dla niemowląt. Rodzice czasami zupełnie nie wiedzą, które z nich są lepsze, które gorsze i właściwie jedynym kryterium doboru jest ich cena. Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze wysoka cena równa się wysokiej jakości, choć oczywiście może tak być. A co jest naprawdę najważniejsze w pieluszkach? Podpowiadamy!

Na co zwracać uwagę, dobierając pieluszkę?

Jest kilka elementów, które świadczą o tym, że dana pieluszka jest lepsza od innych i da dziecku poczucie prawdziwego komfortu. Musi być ona:

1. Przewiewna

Dzięki temu maluszek uniknie odparzeń na delikatnej skórze. Do środka pieluszki musi dostawać się powietrze.

2. Chłonna

Obecnie niektóre pieluchy posiadają specjalny wkład, który zamienia wilgoć w żel i właśnie dzięki temu pieluszka jest bardziej chłonna. To ważne, bo dziecko w mokrej pieluszce nie czuje się komfortowo, a do tego może się przeziębić, jeśli nie jest zbyt ciepło.

3. Delikatna

Koniecznie zwracaj uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest pieluszka. Nie powinien być sztywny i przypominać ceraty. Dobre pieluszki są w dotyku niemal jak jedwab. Będą o wiele wygodniejsze dla delikatnej skóry niemowlaka.

4. Łatwa w zakładaniu

Praktyczne są pieluchomajtki, ale to wybór dla nieco starszych maluszków. Dla najmłodszych warto kupować pieluszki z szerokimi rzepami po bokach. Muszą być też dobre jakościowo, by można było odklejać rzep i przyklejać wielokrotnie. Czasami żeby sprawdzić, czy pieluszka jest już pełna, należy ją otworzyć, jeśli okaże się, że jeszcze nie, nie ma sensu brać kolejnej, ale zapiąć tę samą z powrotem.

5. Niekrępująca ruchów

Starsze dzieci dużo przebierają nóżkami, a pieluszka nie może im tego utrudniać. Ważne, by miała odpowiednio wyprofilowane otwory na nóżki, ale też rozciągała się w pasie. W przypadku noworodków powinna mieć także wycięcie na pępek, żeby go nie podrażniać.

Sprawdź też inne porady dla mam niemowlaków:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Witam Polecam pieluchy Pampers Active Baby Dry są najlepsze dla dziecka na noc. Pileucha po całej nocy jest sucha i trzyma doskonale mocz. Dziecko nie jest marudne z powody pieluszki. Najlepsze pieluchy dla dzieci. Gorąco polecam.