POLECAMY

Kosmetyki dla niemowlęcia typu 3 w 1

Nie musisz mieć baterii preparatów, by umyć smyka od czubka głowy po różowiutkie pięty. Wystarczy jeden kosmetyk. Ale nie pierwszy lepszy. Sprawdź, na co powinnaś zwrócić uwagę, wybierając go.
Kosmetyki dla niemowlęcia typu 3 w 1
Dla rodziców z niewielkim stażem kąpanie niemowlęcia i mycie mu główki jest sporym przeżyciem, nawet bez konieczności sięgania po mydło i liczne buteleczki. Dlatego warto korzystać z kosmetyków typu 3 w 1, tzn. takich, które są szamponem, płynem do kąpieli i płynem do mycia zarazem.

Jaki wybrać?
Przede wszystkim taki, który rzeczywiście jest przeznaczony do wypełnienia wszystkich tych zadań. Zwykły płyn do mycia nie nadaje się do odświeżania dziecięcych czuprynek, bo może podrażnić oczy. Gruczoły łzowe noworodków i najmłodszych niemowląt nie pracują jeszcze jak należy, więc ich oczka nie potrafią usuwać substancji, które im nie służą. Jedyne wyjście: korzystanie z produktów, które nie szczypią w oczy. Powinny także łatwo się spłukiwać.
Kosmetyki 3 w 1, podobnie jak wszelkie inne preparaty, jakich używasz do pielęgnacji malca, muszą być dobrej jakości, bo skóra niemowląt jest zbyt delikatna, by na niej eksperymentować. Nie mogą jej podrażniać ani wysuszać.
Kolejna sprawa: zwróć uwagę na to, czy płyn jest odpowiedni do wieku malca. Korzystanie z kosmetyków dla dorosłych nie wchodzi w grę (nie nadają się dla dzieci), no i nie każdy kosmetyk dla dzieci można stosować od pierwszych dni życia.

Najpierw ciałko...
Niezależnie od tego, jaki preparat wybierzesz, do mycia włosów zabierz się po tym, jak już wykąpiesz malca. Dlatego że główkę trzeba szybko wytrzeć, by smyk się nie przeziębił. A jeśli zacznie płakać, będziesz mogła szybko wyjąć go z wanienki.

Zapach
Powinien być bardzo delikatny i przyjemny. Może także nie być go wcale.

Pojemność
Opakowania są bardzo różne, czasem mają takie kształty, że właściwie nie wiadomo, ile płynu jest wewnątrz. Dlatego zwracaj uwagę na podaną w mililitrach pojemność. Może się okazać, że droższy płyn tak naprawdę kosztuje mniej niż ten z niższej półki.

Skład
Zawsze go sprawdzaj. Kosmetyk dla maluszka musi mieć naturalne pH, nie powinien zawierać mydła. Do mycia główki trzeba wybierać płyny, które nie podrażniają oczu. Kąpiel jest wtedy przyjemna dla maluszka i dla... mamy.

Opinie
Wybieraj kosmetyki, które otrzymały pozytywne opinie Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutu Matki i Dziecka lub Państwowego Zakładu Higieny.

O pielęgnacji niemowlęcia porozmawiaj na www.zdrowybobas.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)