Jak wybrać odpowiedni smoczek dla dziecka?

Smoczki dla dzieci mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jedno jest jednak pewne, wokół smoczków narosło wiele mitów i krzywdzących opinii. Tymczasem prawda jest taka, że smoczki potrafią zdziałać wiele dobrego. Który smoczek jest najlepszy? Na co zwracać uwagę podczas wyboru tego jedynego?
/ 23.01.2013 15:09

W zgodzie z naturą

Wszystkie dzieci przychodzą na świat z naturalnym odruchem ssania, ale nie u wszystkich odruch ten jest tak samo silny. W czasie, gdy u części niemowląt potrzeba ssania jest w pełni zaspokajana w czasie karmienia, pozostałe maluchy mogłyby ssać właściwie bez końca. I to właśnie w takich sytuacjach, gdy dziecko ma zwiększoną potrzebę ssania, warto sięgnąć po smoczek. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, by zaspokoić podstawowe pragnienia maluszka, a młodej mamie dać chwilkę wytchnienia.

Ważna rola smoczka

Warto wiedzieć, że ssanie jest nie tylko sposobem przyjmowania pożywienia, lecz także sprawdzoną metodą zaspokojenia podstawowych potrzeb malca, m.in. pragnienia bliskości. Ale nie tylko. Czy wiesz, że w czasie ssania rozwija się aparat mowy maluszka oraz jego układ oddechowy? I to właśnie z tego powodu tak ważne jest, aby wybrać najlepiej.

Smoczek idealny

Zastanawiasz się, który smoczek jest najlepszy? Na co zwracać uwagę podczas wyboru tego jedynego? Specjaliści są zgodni - trzeba brać pod uwagę trzy aspekty: kształt, rozmiar i wagę smoczka. Dobrym  wyborem są wysokiej jakości, silikonowe smoczki szwedzkiej firmy Elodie Details. Smoczki te spełniają najwyższe wymagania i standardy bezpieczeństwa EN - 1400 i są przeznaczone dla dzieci, które ukończyły 3.miesiąc życia.

Smoczki firmy Elodie Details są w pełni bezpieczne dla zdrowia twojego dziecka - nie zawierają żadnych niebezpiecznych substancji i są  wolne m.in. od szkodliwego Bisfenolu.

Polecamy: Smoczek - wszystko co powinnaś o nim wiedzieć

Jedyny taki

Smoczki te są nie tylko zdrowe i bezpieczne, ale także bardzo stylowe. Nigdzie indziej nie znajdziesz tak bogatej oferty wzorów i kolorów. Miłośnicy retro aut, małe księżniczki i mali królowie, aniołki i… urwisy- tutaj każdy bobas znajdzie dla siebie coś wyjątkowego.

Smoczek Elodie Details dostępny jest w sklepie babymama.pl, cena: 34 zł

Źródło: Materiały prasowe Pawłowska Media/ (dr)

Zobacz także: Jak odzwyczaić dziecko od smoczka?