Jak wybrać butelkę do karmienia dziecka?

W jaki sposób wybrać odpowiednią butelkę do karmienia dziecka? Czym najlepiej kierować się przy jej wyborze? Jaka butelka będzie odpowiednia dla twojego dziecka? Oto podstawowe rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze butelki do karmienia.
/ 18.07.2013 14:03

Butelka z dozownikiem B.Box/ fot. materiały prasowe Pawłowska Media

Zwróć uwagę na smoczek

Smoczek podobnie jak i cała butelka, powinien być wykonany z materiałów nie zawierających bisfenolu A (oznaczenie BPA Free). Najlepiej by był wykonany z elastycznego materiału i posiadał system antykolkowy, który również ułatwia ssanie. Jeśli zaś chodzi o kształt smoczka to powinien on być zbliżony do kształtu kobiecego sutka. Obecnie dostępne są na rynku smoczki, które ułatwiają przechodzenie z karmienia piersią na karmienie butelką oraz w razie konieczności, pozwalają na powrót do naturalnego karmienia (szczególnie, jeśli mama małego dziecka jest chora i przyjmuje silne leki przenikające do pokarmu). Wybierając smoczek trzeba też zwrócić uwagę na to, czy jego kształt nie będzie powodował w przyszłości u dzieci wad zgryzu.

Polecamy: Smoczek – wszystko co powinnaś o nim wiedzieć

Dozownik mleka/ fot. materiały prasowe Pawłowska Media

Wielkość pojemnika

Kolejną ważną rzeczą jest wybór wielkości pojemnika – na początku będą potrzebne małe butelki, gdyż noworodek karmiony mlekiem modyfikowanym jednorazowo wypija ok. 30 ml, więc butelki o dużej pojemności będą zbędne. Warto też zwrócić uwagę na kształt butelki – powinien być jak najbardziej ergonomiczny. Jeżeli od początku karmimy dziecko mlekiem modyfikowanym, warto zastanowić się nad zakupem butelki, która posiada pojemnik – dozownik mleka, jaki w znacznym stopniu ułatwia podawanie mleka w higieniczny sposób zarówno w domu jak i na spacerze. Taki właśnie pojemnik posiadają na przykład butelki firmy B.Box. Dodatkowo butelki posiadają atrakcyjny design.

Butelka z dozownikiem B.Box , cena 69zł, babymama.pl

Zobacz także: Jak karmić butelką?

Źródło: Materiały prasowe Pawłowska Media/ (dr)