POLECAMY

Jak zapobiec alergii na kurz u smyka?

Twój maluch jest uczulony na kurz? Temu można zapobiec... Dowiedz się jak!
Jak zapobiec alergii na kurz u smyka? fot. Fotolia

Co sprzyja pojawieniu się alergii na kurz?

Uczuleniu na roztocza kurzu domowego sprzyja wilgoć i ogrzewanie. Właśnie z tego powodu jego objawy są szczególnie dotkliwe w okresie jesienno-zimowym. Martwisz się, że smykowi uprzykrzają życie? Oto proste sposoby, jak przeciwdziałać rozwojowi alergii tego typu!

1. Regularnie sprzątaj!

Usuń z mieszkania siedliska kurzu. Największymi są tapicerowane meble, zasłony, dywany. Dlatego lepiej, by nie było ich w sypialni malca. Zamiast takich dodatków zamontuj w pokoiku rolety, a łóżko niech będzie wykonane ze skóry eokologicznej.

2. Często zmieniaj pościel

Pierz ją co tydzień w temperaturze 60–90°C (roztocza wtedy giną). Co jakiś czas wietrz i odkurzaj materacyk do łóżeczka. Dodatkowo raz na pół roku wymieniaj kołdrę i poduszkę na nową lub oddawaj komplet do pralni.

3. Sprzątaj na mokro

Kurze przecieraj wilgotną ściereczką. W przeciwnym razie będziesz je tylko rozpraszać po mieszkaniu! Używaj odkurzacza z filtrem HEPA (w takim modelu kurz nie wydostaje się na zewnątrz).

4. Pierz pluszowe zabawki

Rób to co najmniej raz na dwa tygodnie. Możesz też chować je do plastikowych woreczków i zostawiać na noc w zamrażarce. W ujemnej temperaturze roztocza zginą.

5. Nie stosuj nawilżaczy

Zamiast nawilżać pokój dziecka, regularnie go wietrz. Zbyt wilgotne ciepłe powietrze to doskonałe warunki dla rozwoju roztoczy.
napisane na podstawie tekstu autorstwa Karoliny Kozak/Twój Maluszek
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Najskuteczniejsze jest ozonowanie. Domowy ozonator może zdziałać cuda