POLECAMY

Internetowe treningi pamięci i szybkiego czytania

Wpisując w wyszukiwarce hasło „szybka nauka” otwiera się przed internautą długa lista stron, na których można nie tylko poczytać o szybkiej nauce, ale także za pośrednictwem których można zapisać się i wziąć udział w treningu.
Internetowe treningi pamięci i szybkiego czytania

Treningi pamięci i szybkiego czytania stały się ostatnio dość popularne, co ma z pewnością związek z szybko przybywającą ilością wiedzy i rosnącymi wymaganiami tak w szkole, jak i na rynku pracy.

Jak wygląda trening

Treningi internetowe mają dwojaką postać – bezpłatną i płatną. Pierwszym krokiem wzięcia udziału w treningu jest zalogowanie się na wybranej stronie, w przypadku kursów płatnych – możliwe jest to dopiero po uiszczeniu opłaty. Niektóre treningi rozpoczynają się od spotkania uczestników z trenerami i zapoznania z podstawami kursu. Zdecydowanie większa część treningu pozostaje w gestii uczestnika. Po zalogowaniu się otrzymujesz niezbędne materiały i ćwiczenia do wykonania. Stopień opanowania umiejętności, gdyż to na nich a nie na wiedzy koncentrują się cele treningu, pozwala lub nie na przejście do kolejnych zadań.

Dla kogo są takie treningi

Najpierw warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi adresatów kursu. Jeśli jesteś osobą dorosłą nie wybierzesz kursu dla dzieci, jeśli zaś chcesz zapisać dziecko na taki trening – wybierz taki, który jest skierowany do młodego odbiorcy. Pamiętaj, że uczestnictwo w takim kursie pozostawia Ci dużą swobodę wyboru czasu nauki. Jeśli chcesz poprawić swoją pamięć i szybkość czytania musisz przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze Twoja praca musi być systematyczna – w przypadku kursu internetowego może być to o tyle trudne, że sam będziesz musiał narzucić sobie rygor pracy, w przypadku kursów, które odbywają się w określonym czasie i miejscu – wystarczy, że się podporządkujesz harmonogramowi określonemu przez organizatorów. Po drugie musisz nieco przeorganizować swój plan dnia, by znaleźć w nim miejsce na wykonywanie ćwiczeń. Dla niektórych osób brak trenera może być barierą nie do przekroczenia. Kurs internetowy zakłada opiekę trenera lecz kontakt z min odbywa się za pomocą maili, komunikatorów i odpowiedzi na forum. Musisz też uzbroić się w cierpliwość – efekty nie będą widoczne od razu.

Polecamy: Wkuwacz - wkuwaj słówka

Ukryte skutki treningów internetowych

Przystępując do treningu szybkiego czytania czy doskonalenia pamięci za pomocą Internetu możesz zyskać dużo więcej niż się spodziewasz. Jeśli będziesz systematycznie i rzetelnie pracował, oprócz doskonalenia wskazanych umiejętności, rozwiniesz w sobie także takie cechy jak: samodzielność, automotywację do pracy, koncentrację, skrupulatność oraz umiejętność planowania pracy własnej i samooceny. 

Czytaj także: Nauka przez sen

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)