POLECAMY

Czyżby kłopotliwe prezenty?

Jak co roku w okolicach szóstego grudnia, a więc Mikołajek, w szkołach odbywają się losowania. Takie losowanie to nie byle co - kogo wylosujesz - temu kupisz prezent. Jak uniknąć kupowania nietrafionych prezentów? I jak zachować się, gdy otrzymamy nietrafiony prezent?
Czyżby kłopotliwe prezenty?

Dawanie i otrzymywanie prezentów to miły zwyczaj, jednak może on spowodować nieco komplikacji szczególnie w klasie szkolnej.

Po pierwsze finanse - ile możemy wydać na prezent

Młodsi uczniowie są nieco poza tym problemem, gdyż na ogół św. Mikołaj obdarowuje ich tymi samymi prezentami, za które zapłacili rodzice, więc to dorośli ustalają między sobą sumę pieniędzy, jaką przeznacza na ten cel. Kiedy uczniowie są starsi pojawia się kłopot.

W gimnazjum i szkole średniej uczniowie świetnie zdają sobie sprawę z sytuacji finansowej własnej rodziny i niektórzy z niepokojem czekają na ten dzień, w którym zostanie ogłoszona umowna suma na prezent mikołajkowy. Wtedy też pojawia się pytania - skąd wziąć 50 zł na prezent lub też inne pytanie - może lepiej nie brać udziału w losowaniu? Każde z tych pytań powoduje trudną sytuację.

Po drugie pomysł na prezent

Większość osób ma świadomość tego, że prezent, który dają świadczy o nich samych. Wiedzą też, że prezentu nie kupuje się ot tak. Zatem jeśli już wylosowałeś osobę, której masz kupić prezent - poświęć chwile czasu na znalezienie dla niej prezentu. Pomogą Ci w tym odpowiedzi na następujące pytania: czym się interesuje ta osoba, czy w ostatnim czasie wspominała, że chciałaby coś dostać, co mówią o niej koleżanki i koledzy?

Może się tak zdarzyć, że wylosujesz osobę, którą mało znasz - wówczas pomoc kolegów i koleżanek będzie nieoceniona. Pamiętaj też, że nie tylko prezent, ale i sposób zapakowania powinien być ciekawy.

Polecamy: Prezenty na Mikołajki - co kupić?

Po trzecie wychowawca a prezenty

Najczęściej w losowaniu bierze udział wychowawca, zatem ktoś z Was na pewno wylosuje wychowawcę i będzie mu kupował prezent. O czym wówczas warto pamiętać? Wychowawca to nie kolega. Nie kupuj tandety i produktów, których odbiorcami jest młodzież.

Skonsultuj się z rodzicami. Wybierz prezenty neutralne - skromną biżuterię, książkę, płytę z muzyką, wieczne pióro. 

Czytaj także: Jaki prezent dla nauczyciela wybrać?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
My po prostu wybieramy razem prezent, kwota ustalona jest na pierwszym zebraniu i jej sie trzymamy. W ubiegłym roku córka koledze kupowała słuchawki - takie pchełki Kruger&Matz